Ağır gecelerin kokusuna alışacağımı, camları kıracak hıçkırıklarla ağlayacağımı bilmediğim o saatlerde, teslim etmiştim kalbimi.


Sen dualarımın cevabıydın ya da ben öyle zannediyordum. Bir ömrün geçtiği o büyük aşkın ardından şimdi bakınca, sadece buruk bir tebessüm edebiliyorum.


Her şeyin ve herkesin yok olduğu, sadece senin olduğun bir dünya kurmuştum kendime. Balondan, köpükten bir imparatorluğa kraliçe olmuştum, ortada bir kral yokken.


Yoksun kalmanın ve çaresizliğin anlamını, seninle geçirdiğim yıllarda anladım. Bir umut ışığı için günlerce bekler, bir ses alabilmek için senden, bütün şehri sustururdum. Geldiğinde ayak seslerini duyamam diye, ölümün sessizliğine bürünürdü evim.


“Aradığınız kişiye ulaşılamıyor” derdi bir kadın ve ben senden nefret edemediğim için telefonları kırardım. Hangi fahişenin koynunda olduğunu düşünürdüm? Benim yanımda olduğunda onların da bana fahişe deme hakkı olduğunu unutarak.


En özelin ben olduğuma inanırdım çünkü sen bütün ihanetleri inkar ederdin. İspatlayamadığım kaçamaklarına zaten gönlüm kanmak istemediğinden, hep birinci bendim.


Bir kadının en büyük hatasının, hak etmeyen birini sevmek değil, inatla sevmeye devam etmek olduğunu çok sonra öğrendim.


Ben de çok kadının düştüğü yanlışa düşerdim. Kabul etmediğim rakiplerimle gizli yarışım vardı. Seni elde etmek matah bir işmiş gibi, her gün biraz daha fazla severdim. Üstüne titrerdim, uyurken sabahlara kadar seyrederdim, şımartırdım seni, ölümümün bile elinden olmasını isterdim. Zannederdim ki, çok ama çok seversem seni de düzeltirim. Ne büyük yanılgı!


Şimdi ardan geçen yılların, en büyük denilen aşkları bile silebildiğini görünce, yaşamın sadece anlardan oluştuğunu anlıyorum. Bildiklerimi öğreten kötülüğün, yüreğimi parçalayan acımasızlığınla beni ne kadar büyüttüğünü görüyorum. Yaşam öğretmenim olduğun için sana içten içe teşekkür ediyorum ama keşke bu kadar bilmeseydim….


Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.