Bir başkasıyla karşılaştığını düşünmüştüm. Bu tarz dengesizlikler genellikle iki kişi arasında kalınca oluyor. Ancak biz bırakalım onun dengesizliğini ve sana bakalım!

Bir yalanla yaşamanın seni çok yıktığını söylemişsin ve aslında en çok oraya takılıp kalmışsın gibi duruyor. Onun ilişkiniz içinde söylediği ve yaptığı şeylerin hesabını soruyorsun. Ancak emin ol ki, bu ancak sana zarar verir.

İşin bir de farklı tarafından bakalım birlikte. İnsanlar 30-40 yıllık evlilikleri bitiriyorlar. Üstelik şahitlerin önünde verilmiş, bir ömür üstüne edilmiş yeminler varken. Ayrılık doğaldır İlkbaharcığım! Neden biliyor musun? Çünkü insanlar değişir!

Değişim hepimiz için kaçınılmazdır. Sevdiklerimiz, alışkanlıklarımız, düşüncelerimiz, hayata bakışımız, bazen bir günde, bazen uzun yıllar içinde değişir. Her sabah aynada gördüğün kendin de, bir gün önceki sen değilsin. Tenimiz bile değişiyor.

Öncelikle şunu kabullenmekle işe başlayalım istersen. Erkek arkadaşının, seninle birlikteyken hissettiği duyguların yalan olduğunu düşünmüyorum. O süreçte bence gerçekten öyle hissetti ve sana söylediklerinin hepsi o an için doğruydu. O da belki seninle bir gelecek hayal etti. Ama dengeler bozulabilir. Aynı şey senin de başına gelebilirdi, sen de gitmek isteyebilirdin.

Bütün bunları, kalbindeki sızıyı anlamadığım için söylüyor değilim. Elbette seni çok iyi anlıyorum ancak şu anda geçmişi değiştirmenin bir yolu olmadığına göre; olayları bir mantık içinde değerlendirip, kendimizi en az zararla buradan kurtarmak zorundayız.

Bir yalana inanmaktan bahsediyorsun ya; şu yaşadığımız koca dünyanın kendisi yalan değil mi? Bir dakika sonra burada olmayabiliriz. Ömür dediğin aslında çok kısa. Hadi sen boş ver olmuşları, gel seninle olacaklara bakalım. Kötüyü cebimizde tutarak yaşamak bize kazanç sağlamaz. Yüzünü geleceğine çevir. Orada parlayıp duran bir ışık var. O ışığa gitmek sadece senin elinde. Kaybedecek zaman yok! Yaşamını hep daha iyiye götürmek zorundasın. Bir gün geriye dönüp bakacak ve aslında bu adamla bir hayat kurmadığın için mutlu olacaksın. Seni gerçekten sevecek ve hayatı birlikte omuzlamanı isteyecek kişi gelene kadar sabırlı ol. Önünde uzun bir yol ve daha yaşanacak çok macera var. Gözlerini ve gönlünü geleceğe çevir!

Sevgilerimle…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Merhabalar.

Yazılarınız, verdiğiniz tavsiyeler gerçekten çok hoşuma gitti. Bende kendi derdimi paylaşmak istedim. Benimkisi de bir ayrılık hikayesi. İlk gördüğüm andan itibaren sevdiğimle olan ayrılığımın hikayesi. 2,5 senelik bir ilişkimiz oldu. Ve bu ilişki yaklaşık 2 ay önce bitti. Nedenini bilmediğim için beklemeyi tercih ettim. Çünkü benden zaman istemişti bazı şeylerin yolunda gitmediğini söyleyerek.
Ta ki 2 hafta öncesine kadar bekledim ve tahmin ettiğim gibi aradı, « senden zaman istemiştim ya şimdi ne yapmak istediğimi daha iyi biliyorum, ben seninle olmak istiyorum geleceğimde sen ol istiyorum, değerini kaybedince anladım, kırdım seni » dedi. Buluşup, görüşmek istedi. Tamam dedim ve buluştuk. Bana zor zamanlar geçirdiğini anlattı, aile, arkadaş, iş güç meselelerinden dolayı.. ve daha sonra bizim ilişkimizin artık yürümeyeceğini söyledi. Artık olmayacağını söyledi.. Ne umutlarla gitmiştim o gün yanına ve ne kadar yıkıldığımı anlatamam. Neden bir öyle bir böyle yaptı hiç bilmiyorum, hiç bir zamanda bilemeyeceğim sanırım.

Neden diyorum kendi kendime, neden böyle bir şey yaptı bana. Amacı neydi bir ikinci kez yıkmanın. Üstelik benden zaman istediğinde de ilişkimizde her şey yolunda gidiyordu. En azından benim açımdan. Çünkü hâlâ çok seviyordum onu. O da aynı şeyleri söylüyordu. Ve söylediği sebep, inanın ayrılmak için bir sebep değil. Anlayamıyorum ne yaptığını.. Ama yaptığı bu son darbeyle ona olan sevgim gömüldü gitti bir yerlere. Geri gelmeseydi daha iyiydi. En azından hatıralarımda hâlâ sevdiğim biri olarak kalacaktı.

Bide şu var, görüştüğümüz de gözleri doluyordu, sanki git gelleri vardı. Bilemiyorum.

Bir başka beni yıkan olay da yeni birisiyle tanıştığını söylemesiydi, bana « sen onu seviyorum bil senin için daha kolay olacaksa » dedi ve gitti. Acaba diyorum kendinden soğutmak mı amacı ama niye?
Hani ciddi düşünüyordu, hani çok seviyordu, hani ben onun nefesiydim? Hani o benim her şeyimdi? En çok yaralayan nedir? İnandıklarımızın yalan olduğu mu? Yoksa yalanlara inanmış olmamız mı? Benim için yalanlara inanmış olmamdır. Bu beni çok kırdı. Kesinlikle aramam ben onu, gururluyumdur. Onunda arayacağını zannetmem, ama unutmak çok zor. Yaptığı son darbeyi özellikle!

Sağlıkla ve Sevgiyle kalın.

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN