Yaşadığın şey, kötü bir deneyim olmuş ancak senin kadar zeki bir kadının, için için bunun olacağını sezinlediğini düşünüyorum. Sen de sonuçta devam eden bir ilişkin varken, bir heyecan ve macera aramışsın. İlişki nasıl askıya alınır? Bir ilişki ya sürüyordur, ya ayrılmışsındır. Askıya almak, arada başka birine bakınmak ve kafana uygun birisini bulunca terke etmek olsa gerek, öyle değil mi?

Şimdi biraz eğri oturup doğru konuşalım. Sen, sevgilinin haberi yokken, başka bir ilişki yaşamışsın. Olabilir, hayatta her şey biz insanlar için var. Ben yargılamam ancak sana şöyle bir pencere açmak istiyorum. Senin erkek arkadaşın bu durumu öğrenmiş olsa ve bana bir mektup yazsa, içinde şu cümle geçecek mi? Ah Candan Hanım, bu kadınlar neden böyle? Neden sevildikleri zaman sürekli ilgi bekliyorlar. Biraz işlerimiz yoğun olduğunda, içinde bulunduğumuz durumu anlamayıp, hemen kendilerine başka kollara atıyorlar? Neden bir ilişkiyi tam olarak bitirmeden, başka bir ilişkiye başlıyorlar? Bilmem anlatabildim mi sevgili Sins?

Sen erkeklerle ilgili yaşadığın hayal kırıklıklarında, dönüp kendinle yüzleşmelisin diye düşünüyorum. Bir macera ve heyecan için yola çıkılmış olduğu çok belli olan bir sanal ilişkiyi amacından çıkarıp, beklentiye dönüştüren sensin gibi duruyor.

Ayrıca sanal ortamda yaşanılan aşklar, özellikle farklı şehirlerde olunca çoğunlukla bir halüsinasyondur. Karşı taraf için güvenli limanlara gezmeye çıkmaya benzer. Kimsenin kendini tanımadığı bir şehre, kaçamak yaşamak için giden aşıkların buluşma yeridir sanal ortamlar. Sen de bunlardan birini yaşamışsın.

Sevgili Sins, benim tavsiyem şu ki, bu olayı güzel bir anı olarak belleğine kayıt et. Anlattığına göre çok keyifli vakit geçirmişsin. Ne güzel işte, niye kendine zehir ediyorsun. O vakitleri hatırlayıp gülümse, cebinde böyle bir çılgınlığın olsun. Sen güvenli limanından çıkıp, biraz açık denizlerde dalgalarla boğuşmak istemişsin, bunu da eğlenerek yapmışsın. Oysa özünde istediğin yine güvenli bir liman ama farkında olman gereken, limanlar okyanusların o büyük dalgaları arasında bulunmaz.

Bence kendini kullanılmış hissetmen için hiçbir sebep yok. Bana sorarsan tam tersi, sen yaşamak istediğin değişiklik için onu kullanmışsın. Çocukluktan beri bize öğretilen, erkeğin kiri olması bilgileri yüzünden, yaşadığın şeyin tadını çıkaramıyorsun. Ben olsam, o gittiğinde asla mesaj falan atmazdım. Hadi attım diyelim, hayır cevabında yaşattığı güzel günler için teşekkür ederim, hayatıma kaldığım yerden devam ederim.

Sevgili Sins, yaşamak dediğin anlardan oluşur. Geçmiş ve olmuş için ağlamak, sızlanmak, sadece o anda yaşadığın zamanı kaçırmana yarar. Bu olay senin için önemli bir tecrübe olmuş. Dersini cebine koy ve yola devam et. Bunu düşünerek harcadığın zaman bir kayıptır. Bunu bir fantezi gibi algıla. Tut ki, yurtdışına seyahate gittin. Orada kaldığın günler içinde güzel bir macera yaşadın ve evine döndün.  Sanırım böyle düşünürsen daha kolay atlatacaksın. Ama yaşadıklarından sonuçlar çıkarmayı ve bunları analiz etmeyi unutma. Bu senin neyi istediğini anlamana yardımcı olacaktır.

Cebinde hep güzel anılar biriktirmen dileğiyle….

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Buraya Tıklayın!


Merhabalar candan hanım;
Bir yalanla daha karşıma gelme inanırım…
Ben 26 yaşında özel bir sektörde mimarlık görevinde çalışmaktayım… İnsanlar tarafında her zaman sevilen cana yakın bir yapıya sahip kişilikteyim.Bu insan ilişkilerindeki  yakınlık beni sarstı ,  çok yordu…
Neden mi Aslında kendi kendime kaşındım da diyebilirim.Konuya gelince  6 yıllık ciddi düşündüğüm bir birlikteliğim var ama ikimizin de çok yoğun çalıştığından veya ben hafta sonu tatil yaptığımda onun çalışmasından kaynaklanan görüşme problemlerinden ben bir boşluğa düştüm ilişkiyi askıya aldım gibi bir durum söz konusu oldu  bu boşluk süresi içinde de  sanal ortamda forum sitesinde 4 , 5 aydır konuştuğum kişiyle artık msn’den de iletişim kurmaya karar verdik böyle bir karar vermemizde onun kız arkadaşından ayrıldığı süreçte kendini kötü hissetmesinden kaynaklanmıştı ikimizde ilişkilerimizdeki memnuniyetsizliğimizi dertlerimizi anlattık…anlattık…14,15 saat sürekli iletişim halindeydik sonra telefon sohbetlerimiz başladı 3,4 saat ya uyuyordum ya uyumuyordum bu şekilde aramızda elektrik olmaya başladı sesini duyamadan yapamaz oldum ayrı şehirlerde yaşadığımız için benim yaşadığım yere gelmeye karar verdi o görüşmedeki heyecanım ,gözlerinin gözlerime baktığı o elektriği yaşamaya değermiş 6 yıl önceki yaşanmışlıklar biranda yok oldu bambaşka bir şeye büründüm bambaşka bir kişiliğe büründüm çıktım.Neyse sonuç itibariyle görüştük 4 gün tatil yaptık beraber hiç tanımadığım bir adamlaydım ama öyle bir güven aşılamış ki korkusuzca gittim ona teslim oldum çok fazla yakınlık oldu hiç uyumadan her dakikanın keyfini çıkardık..…
Ama artık gidiş zamanı yaklaşmış benim içimi kötü kara bulutlar sarmış içime sıkıntılar buruk bir durum çöktü hiçbir şekilde belli etmemeye çalıştım neyse sarıldım… uğurladım ( son sarılışım olacağını bilseydim asla bırakmazdım ) 2,3 saat sonra dayanamadım mesaj attım kendilerine bir soğukluk hissediyorum gibilerinden onun verdiği cevap bana bu kadar yakın olmamalıydı bunları yaşamamalıydık benim istediğim ilişki böyle değildi özel özel olarak kalmalıydı dedi ve beni terk etti kendimi kullanılmış bir köşe atılmış hissettim anlamadığım erkekler bazı duyguları nasıl birden yok edebiliyor biz sürünen hasar gören taraf oluyoruz…Çok ulaşmak istedim kendisine hiç cevap vermedi telefonlarıma, mesajlarıma en son konuşmamızda bana dediği kolay değil tabi benim için ama sen kolaylaştırdın…Beni bana bırak üstüme gelme artık olmaz diyip ikinci kes kırıklık yaşadım 🙁

Cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum

sevgilerimle

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Buraya Tıklayın!