Senin duygunun sevgi ile beraber bir bağımlılık ve alışkanlığı da içinde barındırdığı fikrine kapıldım. İnsanın sevdiği birinden ayrılması ve buna katlanması elbette kolay değildir.

Ayrıca gereksiz kıskançlıklar ilişkileri yıpratan son derece önemli sebeplerden biridir. Her iki taraf için, kıskançlığı yaşamak ve buna dayanmak çok zordur.
İlk aşklar herkesin hayatında en değerli ve yıllar sonra tebessüm ettiren anılar arasında yerini alır. Öncelikle sevdiğin kıza içten bir teşekkür et, kalbini sevgiyle tanıştırması ve seni aşkın kanatları üzerinde uçurduğu zamanlar için. Hiçbir ilişkinin sonsuza kadar süreceği garanti edilemez. Özellikle genç yaşta kalbe düşen aşkların, kişilerin değişimi ile ayrılığa sürüklenmesi son derece doğaldır.

Sen şu anda ayrılık acısı yaşıyorsun. Zaman içinde geçecektir. Herkes gibi sen de, başka bir insana karşı yeniden sevgi duyacaksın. Ancak bunun tek ilacı zamandır. Sabırlı ol sevgili Semih, inan ki bu yangın da sönecek. Her yürek mutlaka bu acı ile kavrulmalıdır. Aşk acısı insanı olgunlaştırır ve erdem sahibi yapar. Yıllar geçtikçe, ne kadar değerli bir acı çekmiş olduğunu anlayacaksın.

Herkes yaşadığı olaylara farklı tepkiler verir. O ayrılığı kendini dışarı atıp, arkadaşlarıyla vakit geçirerek hafifletiyor demek ki. Durumu böyle görmeyi denemelisin. Sen de sıkıntın olduğunda kendi içine dönüp, yalnız bir süreç geçirerek baş ediyor olabilirsin.

Kendine, kalbine ve aklına zaman tanı. Göreceksin güneş yeniden doğacak ve her şey yoluna girecek. Üzülerek söylüyorum ki, bu acıyı dindirmenin tek yolu zaman. Lütfen “Ayrılık Acısı Yaşamayanlar Okumasın” isimli yazıma bir göz at. Belki sana farklı bir yol gösterebilir. Güzel haberlerini almak dileğiyle.

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın

Semih’in Mektubu

Öncelikle saygılarımı sunuyorum sitenize kayıtlı bayanların arasından sıyrılıp size bu maili atmamım umarım bir sakıncası yoktur ve gerçekten sizinle bir şeyleri paylaşmak istiyorum uzun zamandır psikolog desteği alıyorum ancak bir çıkış bulamadım farklı düşüncelere ve çıkış yollarına ihtiyacım var. Uzatmadan size hikayemi anlatayım. 2008 şubat ayında çok güzel ve rüya gibi bir ilişkiye başladım ben yurtdışında okuyordum hala yurtdışındayım ama 2 aya kadar mezun olmuş olacağım. İlişkime başladıktan sonra ona olan bağlılığım ve sevgim o kadar büyüdü ki ne ben engel olabildim ne de o engel olmak istedi. 15 günde bir Bursa ya onu ziyarete geliyordum hatta gecen yaz beraber tatile çıktık bu arada aile büyüklerimizde tanıştı. Her şey iyi gidiyordu geçen sene eylül ayında o da üniversiteyi kazanarak Eskişehir’e gitti bir değişiklik olmadı ilişkimizde ancak benim onu çok kıskanmam ve devamlı ilgi göstermem galiba onu bunalttı ve sorunlar tartışmalar çıkmaya başladı. 3 nisan 2009 da ki bir telefon görüşmemizden sonra ilişkimizin bitmesi gerektiğini söyledi ve ondan sonra yüz yüze görüşemedik. Taleplerim oldu ancak ortak arkadaşlarımdan duyduğum kadarı ile  yüz yüze görüşmemizde benden ayrılamayacağını söylemiş şuan 50 günü aşkın bir süre oldu ve ben hala onu unutamıyorum şuan o gününü gün edebiliyor ancak ben yattığımda da kalktığımda da onu düşünüyorum bu bağlılık, sevgiden öte bir şey mi yoksa sadece 23 yasına kadar hiç bir bayana bu kadar değer vermememden kaynaklanan alışkanlık mı? Bu sorunun cevabını kendimde bulamadım.. Diğer düşündüren yanı da 20 yasında olması ve çok şeyi daha yaşayamamış olması ve gerçekten dik kafalı bir karakteri olması mı engel ara sıra mesajlaşıyoruz ve her attığı mesajda su kelimeler geçiyor ‘önüne bak artık  ‘ bilemiyorum Candan Hanım , Yaratan onun içinde ki sevgiyi bir anda aldı benim için hayırlı mı şer mi orasını bilemeyeceğim ama sanki bundan  sevemeyecekmişim gibi geliyor . Yardım ederseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın