California Cevizi
California Cevizi

Bir Ayrılık Mektubu

Bütün yaşadıklarımızı aklımda ve kalbimde tutuyorum. Aralarında unutmak istediklerim var ve hep hatırlamak istediklerim ama artık bir karar vermem gerekiyordu.


Başımı koydum önüme, yanına kalbimi ve ruhumu dizdim. Uzun uzun konuştuk, sorular sordum, cevaplarını dinledim. İçimde bitenleri gördüm.


Farklı biçimlerde sevebiliyoruz seninle, öyle öğrenmişiz. Farklı renkler görüp, farklı notalardan besteler yapmışız. Bana göre çok uygunsuz olan tarzını anlamaya çalıştım, bazılarının razı geldiği bu sevme biçimine, ben razı olamadım.


Neden diye düşündüm? Neden böylesini kabul edeyim? Aradığım, istediğim ilişki böyle mi? Seviyorum diye azını kabul etmem mi gerekli?


Sevgilerin anlamları hakkında düşündüm sonra, hangimizin sevgisi daha yoğun, daha değerli ve anlamlı diye baktım. Seninki daha soğuk geldi, daha yavan ve sıradan…


Kendimi bu resimde hiç beğenmedim. Kendimi senin yanında çok da mutlu görmedim. Evet, senin gibi sarılmayacak belki hiç kimse bundan sonra ama onarlın sarılmalarında belki daha anlamlı hisler bulacağım.


Belki bir daha kimseyle böyle sevişmeyeceğim, belki kimseyi bu kadar uzun öpmeyeceğim, kimsenin yanında kendimi bu kadar kadın hissetmeyeceğim ama daha basit keyiflerim olacak. Akşamları eve gelen birinin güvenini hissedeceğim mesela, el ele film izlemenin lezzetini tadacağım.


Sokakta simit yerken de, en şık restoran da otururken de doya doya sohbet edebileceğim bir adamla yaşlanacağım. Ya da bunların hiçbiri olmayacak ve ben o hayalimdeki adamı bir ömür boyu arayacağım.

Hangisine çıkarsa çıksın bu yol, senin sadaka gibi verdiğin aşkından daha değerli olacak ve hiç kimse beni artık senin kadar acıtamayacak…..


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

11 Yorum

  1. çok güzel anlatılmış..tebrikler.. tamda şimdi şu anda yaşadığım hisler eline sağlık kalemine sağlık emeğine sağılk…

  2. aşk kırıntıları ile doymaktansa tek başına aç kalınırmı bu dünyada neden bu kadar zor başkasına tercih edilmek en ağırı

  3. candan hanım çok güzeldı ben bu yazıda kendımı buldum ve yaşadıklarımı bundan sonra kımse onun gıbı acıtmayacak canımı yüreğinize sağlık

  4. birini seviyorum diye karşıdakinin daha az olan sevgisini kabullenmem gerekiyor işte bu seni seven insanın zaten seninle ilgili hayalleri palaşımları olmuyor geçinip gidyoruz gibi davranıyor çok sevilmek karşıdakini rahat davrandırıyor o yüzden bu tür insanlar sevgilerimiz hak etmiyor bitirmek en iyisi gibi

  5. çok güzel anlatmışsın o acı gerçeği.Ruhuna eline sağlık.herşey açık ve net.teşekürler

  6. ben kimseyi senin kadar sevmedim ama başkasına gideceğim kalbimde sen varken başkasının olacam yusuf

Yorum Yapın

vestel