yazgelmedenkiloverdirecektatktikllerrr-14

Güneş ışınlarının cilde zararları artık bilinen bir gerçek… Cilt lekeleri, çiller, erken yaşlanma, renk farklılıkları gibi sorunlar yaşamak istemiyorsak, cildimizi güneşe karşı korumalıyız. İşte, tam bu noktada Bioderma, yeni kremiyle yardıma koşuyor!

Bioderma, yeni Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+ ürünüyle çok yüksek güneş korumasının ultra hafif dokuyla ve hızlı emilimle birleşimini sunuyor. Tüm cilt tipleri için yüksek koruma faktörlü güneş kremi, hem cildinizi nemlendiriyor, hem de özel HÜCRESEL BIOPROTECTION®patentiyle yüzde 99.8 DNA koruması sağlıyor.

Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+ UVA 26 ile çok yüksek güneş koruması sunarken, cildi serbest radikallere ve kolajeni bozan enzimlere karşı koruyarak erken yaşlanmaya karşı savaşır. Özel HÜCRESEL BIOPROTECTION® patentiyle yüzde 99.8 DNA koruması sağlayan ürün, şeffaf, light ve gold olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle cildinizde kapatıcı etkisi de yaratıyor.

Tüm cilt tipleri için uygun olan yüksek koruma faktörlü Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+, cildinizi nemlendirirken, içeriğindeki üç farklı pudra özelliğiyle matlaştırıcı özelliğiyle de vazgeçilmez ürünler arasında yer alıyor.

Su bazlı yapısıyla yağlı bir his bırakmadan kolaylıkla uygulanan Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+, ciltte yaşlanma etkilerini de geciktiriyor.

bioderma-gunes-koruyucu

Dermatolog Prof. Dr. Gonca Gökdemir, güneşten etkin bir şekilde korunmak için UVB ışınlarından korunduğumuz kadar UVA ışınlarına karşı da korunmamız gerektiğini belirtti. Özellikle UVA ışınları sudan, camdan rahatlıkla geçebildiği için, cildi bu ışın tipine karşı da etkin bir şekilde korumanın cildi güneş kaynaklı lekelerden ve erken yaşlanmadan koruyacağını iletti. Çok sayıda beni olan, açık cilt tonuna sahip ve güneşe karşı hassas kişilerin ve özellikle de çocukların güneşten korunmada SPF 50+ ürünleri tercih etmelerinin çok önemli olduğunu belirtti.

Özellikle D vitamini konusunda açıklama yapan Gökdemir, “Yapılan çalışmalar düzenli güneş koruyucu kullanan kişilerde kullanmayanlara göre D vitamin yapımı açısından bir fark olmadığını göstermiştir. Ciltte D vitamin sentezi için vücudun yüzde 20 kadarının haftada 2-3 kere güneş altında 5-10 dakika kalması yeterlidir” dedi.