berguzar-kilo-koruma

Bergüzar Korel, doğum sonrası kilolarını nasıl verdiğini ve formunu korumak için neler yaptığını anlatıyor. Zayıflamak büyük bir başarıdır ancak verdiğiniz kiloyu geri almamak, form korumak daha büyük başarıdır. Bu yolda size Bergüzar Korel’in yöntemleri yardımcı olabilir, merakla okuyacaksınız.

Bergüzar Korel’in boyu ve kilosu orantılı

Bergüzar Korel, 1.79 cm boyunda ve 59 kilo ağırlığında, ince hatlara sahip bir kadın. İç yağlanma oranı %1 seviyesinde.

[wp_ad_camp_3]

Pazardan alışveriş yapıyor

Marketten sebze ve meyve alışverişi yapmıyorum. Her Cumartesi Feriköy’deki organik pazara gidiyorum, gidemezsem bir şekilde getirtiyorum. Her sebzeyi ve meyveyi mevsiminde yiyiyorum.

Ceviz suyu içiyor

Her akşam bir su bardağına iki kuru kayısı ve bir ceviz koyuyorum, bir çubuk tarçın atıyorum. Gece başucuma koyuyorum. Sabah uyanır uyanmaz yüzümü bile yıkamadan ilk yaptığım şey o kayısı ve cevizleri yiyip suyunu içmek oluyor.

Ceviz suyu tarifi ve faydaları için tıklayın

Rokayla salata yapıyorum

Marul beni çok şişirdiği için rokayı tercih ediyorum. Rokadaki kalsiyumla kemik ve diş sağlığım korunuyor.

kinoa-salatasi-1

Protein alımına dikkat ediyor.

Haftada en az 2 gün olmak üzere bakliyat çok tüketiyorum. Bitkisel proteini ve lifler alıyorum. Kuru fasulye, mercimek, barbunya gibi şifalı besinleri soframda bulunduruyorum.

Güvenilir bitkiler kullanıyor

En az iki litre su içiyorum. Aktardan alıp, doktor kontrolünde kullandığım bir takım otlarım var. Onlardan çay yapıp bol bol içiyorum.

Kilo verdiren baharatlar için tıklayın

gribe-iyi-gelen-bitki-cayi

Karbonhidratı pirinçten alıyor

Kilo kontrolü ve sağlıklı yaşam için proteinimin yanında mutlaka karbonhidrat almam gerektiğini biliyorum. Ben çareyi pirinç haşlayıp yemekte buldum. Ama sadece haşlıyorum, kavurmak kesinlikle yok.

Alkali su içiyor

Evimde özel bir arıtma sistemim var. Suyumun tadını hiç bozmuyor ve alkali su içiyorum, düzenli PH ölçülerimi yaptırıyorum. Plastik şişe ya da damacana asla kullanmıyorum.

Alkali su tarifleri için buraya tıklayın