berensaatmakyaji

Son yılların en beğenilen oyuncularından Beren Saat, her zaman abartısız makyajı ve gülümseyen gözleriyle bizim favorilerimiz arasında yer alır. Olabildiğince sade ve yüzünde hiç makyaj yokmuş gibi duran bu makyaj stilini beğeniyorsanız, onun gibi makyaj yapabilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak sizlere adım adım Beren Saat makyajının inceliklerini anlatıyoruz.

Öncelikle cildinizin temizleyin. Ardından Mac Prep + Prime BB Beauty Balm SPF 35 makyaj bazıyla cildinizi makyaja hazır hale getirin. 194 Concealer fırçasıyla yüzünüzdeki gereken alanlara Select Moısturecover kapatıcı uygulayın.

Ardından göz çevresi ve göz kapaklarına Prep+Prime eye ile makyaja hazırlayın. Işıltı da veren bu krem, gözlerde mükemmel makyaj yapılmasını sağlayacaktır.

Beren Saat makyajının en önemli detayı yüzde çok ağır makyaj görüntüsü olmamasıdır. Bunun için ince yapıda bir fondöten kullanmanızı tavsiye ederiz. Bizim seçimimiz Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation olacaktır. 16 saat kalıcılık özelliği de olan ve suya dayanıklı bu fondöten, hem cildinizi ince bir tabaka olarak kapatacak, hem yaz sıcağında terden etkilenerek bozulmayacaktır.

Ardından göz üstünde far paletinde bulunan en açık ton ile göz kapağında, kaş altında aydınlık yaratın. Aynı palette en koyu olan gri-siyah olanın yanında duran koyu beji göz kapağının üst kısmına uygulayın.

Sıra geldi gözlere o muhteşem etkiyi vermeye. Bunun için orta yumuşaklıkta, siyah ve suda akmayan bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Kirpik dipleri, göz içi dahil olmak üzere, tüm göz çevresine uygulayın. Ardından Smokey Eyes Eyeshadow Applicator fırçayla kalemi biraz dağıtın ve buğulu bir bakış elde edin.

Bu makyajın püf noktası, kipriklere bolca rimel uygulamaktır. Precious Curl Mascara ile bol miktarda rimel uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın.

Ardından şakak bölgesinde Loose Blush-On Şeftali tonunda allık uygulaması yapın. Dudaklarda ise, şeffaf parlatıcı tercih ederseniz, dikkati dudaklara çekmiş olursunuz.

Artık yüzünüzde muhteşem bir gülümsemeyle güne başlamaya hazırsınız!