Güçlü, sert ve kimseye eyvallahı olmayan bir kadın gibi duruyorum, en azından dışarıdan bakan gözlerin hakkımda düşündükleri böyle.

Ancak önemli olan dışarıdan nasıl gözüktüğüm değil çünkü o benim üstüme giydiğim bir elbise sadece. Dolabımda renk renk kıyafetim var. Üstümü gideceğim yere göre nasıl düzenliyorsam, içimdeki kadınlardan hangisini kullanacağım da karşıma çıkan adama göre değişiyor.

Beni dize getirecek bir adamın karşısında hayranlıkla eğilebilirim. Aklına, bilgisine, kültürüne, tecrübesine güvenen ve bunu doğru biçimde, tevazu içinde aktarabilen bir erkeğe duyacağım saygı, içimdeki o meşhur geyşa kadını ortaya çıkaracaktır.

Uçarı, havai, aklı havada bir adama karşı sert ve kuşkucu kadınımı öne sürmem an meselesidir. Güvenemediğim bir adamla birlikte olmamam gerektiğini yıllar önce öğrendiğimden, uzun süre o kadınla yaşamam gerekmez elbette ama önemli olan o kadın benim içimde var mı? Var!

Şu pısırık dediğimiz adamlarla birlikte olmam zaten pek mümkün değil ama olsaydım da, onun hallerine dayanamayacağım için muhtemelen içimdeki cadı ortaya çıkabilirdi. Tavırlarına, silikliğine, kimliksizliğine dayanamadığım bir adama karşı manipüle eden, aşağılayan, hor gören bir kadın modeli çizebilirdim. İçimde böyle bir kadın da var…

Samimi, dürüst, gerektiği kadar sert ama genelde dost tadında bir erkeğe karşı ise, sanırım biraz anne, biraz sevgili halim ortaya çıkardı.

Ateşli, kışkırtıcı ve aşktan gözlerimi döndürmüş bir adama karşı en seksi, tutkulu ve hafif meşrep kadınımı öne sürebilirim.

Bir adama saygım kalmadığında, o ilişkiyi devam ettirmem mümkün değildir. Bende saygının bittiği yer, kızdığım ilk an şöyle ağız dolusu bir küfür savuruşumla başlar ki; o an itibariyle artık o ilişkiden hayır gelmeyeceğini bilirim.

Bütün bunları peri padişahının kızı olduğum, kendimi bir şey veya biri sandığım için anlatmıyorum. Aynı durumu kendimiz için de düşünmeliyiz diye anlatıyorum. Bir adamla tanışıp ilişkiye girer ve onun içindeki erkeği dışarı çıkarırız.Bize karşı başka davranan bir adamın ayrıldıktan hemen sonra başka bir kadınla, bizim hayallerimizde olanı yaşamasının sebebi budur.

Bir erkek içimdeki kadınları keşfedebilirse, beni teslim alabilir ve ben ona bir ömür aşık kalabilirim… Sanırım işin sihri burada…..

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.