Ben aşkın kadınıyım! Düştüğüm her darbede kalkmayı bilirim. Sızılarımı duydukça, hatalarımı hatırlar, cebime koyup derslerimi, yeniden yola düşerim. Usanmam, bıkmam, kabul etmem yenilgiyi, sevmeyi kendimden öğrenirim.

 

Ben aşkın kadınıyım! Düşlerimi sırtımda taşırım. Yük olsun diye değil, unutmayayım diye. Ne zaman umudumu yitirsem, ne zaman hayat ağır gelse, düşlerimi hatırlarım. Umudu ellerime bulaştırırım serin yaz gecelerinde, dövmelerim hatta, baktıkça gözlerim ışıldar.

 

 

Ben aşkın kadınıyım! Aşktan başkası değmez bedenime. Aşka ait yaşarım, kırılmadan, üzülmeden, yoksunluklarımla var olurum. Kimsenin ayıramayacağı birlikteliğimizde, aşkın kutsallığına sığınırım. Onun olmak, onunla var olmak için nefes alırım.

 

 

Ben aşkın kadınıyım! En büyük zenginliğim, kalbimdir. İçimi aşkla doldururum, havadaki yosun kokusuna karışır aşkın kokusu, her çekişimde ciğerlerim yanar sıcaklığından. Tatlı bir rüzgar olurum bahar günlerinde, aşkla birlikte uçuşurum. Gölgesinde dururum, ayrılmam yanından. Kim ne derse boş gelir, aşk en büyük servetimdir.

 

 

Ben aşkın kadınıyım! Ne zaman gelse kapıda karşılarım. Bir şölendir onunla yaşamak. Adımın yanına karalarım beyaz kağıt üstüne ve biz yan yana çok güzel dururuz. Aşka aşık olmak, damgalamaktır kendini kalabalık sokaklarda. Nereye baksan renkler uçuşur kelebek misali gözlerinde. Büyü yapmaktır aşk, en çıkmaz yolların karanlık bitimlerinde.

 

 

Ben aşkın kadınıyım! Kimsenin inanmadığı zamanlarda arkasında dururum. İnatla, dimdik savunurum, yalnızlığa mahkum bir teröristtir kalbim, inançsızlara örnek olurum. Aşkın varlığına ispat benim. Yüreğim kavruldu, büyüdü, yaralandı, acıdı uğrunda. Ondan gelecek belaya bile eyvallah derim.

 

 

Ben aşkın kadınıyım! Ödülüm sevmek, zaferim yenilmektir. İnsan olmayı beceririm aşkla, kolay iş sanmayın, aşk adam eder adam olmayanı ve bir kadına dönüştürür en zarafetsiz Havvaları. Aşkın içinden geçmemişse bir yürek, büyümez. Yangınlar kalmamışsa içinde, kabuk bağlamamışsa yaraların hiç, fazla gelir yaşamak. Aşk sihirdir, bedeni sarsan sevişmelerde gizlidir. Bir bakışın, bir tebessümün içinde saklanır. Bulup getirmek senin işin. Aşk dediğin az biraz avaredir.

 

 

Ben aşkın kadınıyım! Aşk için yaşarım, onunla kavrulup yürürüm, kendimle yüzleşirim, kendimi büyütürüm. Ben aşka ait, aşkla damgalı, aşka aşık bir kadınım.

 

 

Ben aşkın kadınıyım, ya sen?

 

 

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/DAesQfnvzd4″ frameborder=”0″ allowfullscreen]