BKM ekibi tarafından KAGİDER’e özel bir tiyatro oyunu olan Ben 1 Gün Kadınken, 12 Nisan ve 13 Nisan gecesi BKM sahnesinde KAGİDER oyuncuları tarafından başarıyla sergilendi. Biz de Yüksek Topuklar ekibi olarak oyunun başarısına ve o geceye mercek tuttuk.

KAGİDER, girişimcilik projeleri konusunda 11 yıllık deneyimi ve  “Kadın girişimciliği sadece bir cinsiyet meselesi değil aynı zamanda bir kalkınma, bir eşitlik, bir ekonomik gelişim fırsatıdır” savı ile girişimcileri destekleme çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. 

kagider-1604-2

 

KAGİDER Başkanı Gülden Türktan’ın yanı sıra aralarında Defne Samyeli’nin de bulunduğu 15 KAGİDER üyesi kadın girişimci ve ünlü oyuncu Hakan Bilgin, 12 Nisan 2014 Cumartesi akşamı ill gösterimi olan oyunun, Ben 1 Gün Kadınken oyunu ile BKM sahnesinde izleyiciyle buluştu. Abdullatif Şener, Belma Satır ve Ali Sunal gibi politika, sanat, iş dünyası ve cemiyet hayatının tanıdık yüzlerinin seyirciler arasında yer aldığı gala gecesinde, KAGİDER Oyuncuları büyük alkış aldı.

Gösterimin sonunda, Ben 1 Gün Kadınken Oyunu’nun kurumsal destekçileri BKM’den Zümrüt Arol, Big Chefs’ten Abdurrahman Yavaş ve Vodafone Türkiye’den Gizem Keçeci’ye teşekkür plaketleri sunuldu.

kagider-1604-3

BKM tarafından kaleme alınan Ben 1 Gün Kadınken oyunu, girişimci kadınların iş ve sosyal hayattaki sorunlarına göndermeler yapan bir konu üstüne kuruldu. Yönetmenliğini BKM Genel Koordinatörü Celal Tak’ın üstlendiği oyun, KAGİDER üyeleri arasından yine BKM ekibi tarafından seçilen ve tamamı girişimci iş kadınlarından oluşan KAGİDER oyuncuları tarafından sahnelendi. KAGİDER oyuncularının yanı sıra, oyundaki erkek karakterleri canlandırmak üzere ünlü oyuncular Hakan Bilgin, Caner Alkaya, Yavuz Pekman ve Celal Tak da sahnedeydi.

harika

loading...