Bebe yağı, mineral yağlar bakımından zengindir. İçerdiği mineraller sayesinde cildi, saçı ve tırnakları besler. Yumuşacık bir tene sahip olmanızı sağlar. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için bebe yağının 5 farklı kullanım şeklini yazdık. Bebe yağı ne için kullanılır, merak ediyorsanız haberimizi hemen okumaya başlayın!

Bebe yağı ile makyaj temizleme

Bebe yağını yüzünüzdeki makyajı çıkarmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz içerisine doğal yağlardan ilave ederek kokusunu değiştirebilir, etkisini artırabilirsiniz. Bebe yağını tüm yüze az miktarda sürün. Yaklaşık 5 dakika elinizle daireler çizerek masaj yapın. Ardından temiz bir bez veya havlu kağıt ile yüzünüzü silin ve ılık suyla durulayın.

Bebe yağı ile göz makyajınızı çıkartın! 

Bebe yağı ile göz makyajınızı da temizleyebilirsiniz. Bir pamuğun üzerine bir miktar bebe yağı koyun ve göz makyajınızı nazikçe silin. Bu işlemi fazla sert uygulamamaya özen gösterin. Ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Bebe yağı ile saç bakımı

Bebe yağı, yıpranmış, kuru ve cansız saçlar için etkili bir yöntemdir. Saçlarınızın canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bebe yağını saçlarınızın cansız ve kırık olan yerlerine pamuk yardımıyla veya elinizle uygulayabilirsiniz. Ayrıca, hızlı saç uzatma ve dökülmeler için bebe yağını saç diplerine de sürebilirsiniz. İçerdiği mineraller sayesinde, saç köklerini besleyerek dökülmeleri azaltır, saçınızın daha hızlı uzamasını ve güçlenmesini sağlar.

Jiletle tüylerinizi alırken kullanın!

Vücudunuzdaki istenmeye tüyler için jileti tercih ediyorsanız, cildinizi tahriş olmasını önlemek için bebe yağı kullanabilirsiniz. Tıraş işlemine başlamadan önce cildinize bebe yağı sürün. Böylece cildiniz işlemden sonra yumuşacık olacaktır.

TIKLA OKU: Kadınlar için jilet kullanım rehberi

Bebe yağı ile dudak bakımı

Havalar soğudukça dudaklar kurumaya ve çatlamaya başlar. Bu durumu önlemek ve yumuşacık dudaklara kavuşmak için bebe yağı kullanarak harika bir dudak peelingi hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı bebe yağı
  • Birkaç damla limon suyu
  • Yarım tatlı kaşığı şeker

Uygulanışı:

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımla dudaklarınıza masaj yapın. Bu uygulama sayesinde, dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırabilir, yumuşacık yapabilirsiniz. 

TIKLA OKU: Dudak çatlamasına bitkisel çözümler

Bebe yağı ile makyaj fırçası temizleme

Cilt sağlığı için makyaj fırçalarının temizliği çok önemlidir. Makyaj fırçasında biriken kir, bakteri oluşumuna neden olur. Bu bakteriler de ciltte sivilceler meydana getirir. Cildi temiz ve sağlıklı tutmak için, makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemesiniz. Makyaj fırçalarını temizlemek için bebe yağından faydalanabilirsiniz. Bir bardağın veya kabın içerisine bebe yağı koyun. Fırçalarınızı bebe yağının içinde birkaç dakika bekletin. Ardından ılık suyla yıkayın. Bu işlemle fırçalarınız hem daha kolay temizlenecek hem de yumuşacık olacak. Fırçalarınızı kurumaları için düz bir zeminde tutmaya özen gösterin.

TIKLA OKU: Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Bebe yağı göz çevresine sürülür mü?

Bebe yağını göz çevresine sürmenin herhangi bir sakıncası yoktur. Aksine, bebe yağı göz altlarındaki şişliklerin hafiflemesine yardımcı olur. Birkaç damla bebe yağını parmaklarınıza alarak göz altlarına tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Daha sonra fazla yağı kağıt havlu yardımıyla alın.

Bebe yağı ne için kullanılır, öğrendiniz.