BB krem, diğer makyaj ürünlerine göre daha doğal bir görünüm kazandırır. Özellikle yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz BB kremler, pratik kullanımı sayesinde birçok kadının vazgeçilmezi. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için, BB krem nedir, ne işe yarar sorularını cevaplıyoruz.

BB krem nedir?

BB krem, Blemish Balm kelimesinden gelmektedir. Cilt rengini eşitler, ciltteki kusurları doğal bir şekilde kapatır. Makyaj yapmaya zamanınız yoksa ve pratik bir cilt ürünü arıyorsanız BB krem tam size göre! Kullanım olarak son derece pratik olan bu ürünü, renkli nemlendirici olarak da tanımlayabiliriz. BB kremler aynı zamanda SPF yani güneş koruması içerir.

BB krem nasıl seçilir?

BB krem alırken cilt tipinizi ve tonunuzu göz önünde bulundurmanız gerekir. Yağlı bir cildiniz varsa yağlanma karşıtı, kuru ciltliyseniz nemlendirici veya onarıcı etkiye sahip olanları tercih etmelisiniz. Yağlanma karşıtı BB kremlerin çoğunda salisilik asit bulunur. Bu asit, ciltte sivilce oluşumunu ve yağlanmayı önler, gözenek görünümünü azaltır. Ayrıca, gün boyu mat bir görünüm kazandırır. Nemlendirici BB kremler, kuru cildin daha görünmesini sağlar. Onarıcı etkisi olan BB kremler ise, ciltteki renk eşitsizliklerini giderir.

Hemen her cilt tonuna uygun BB krem vardır. Ten renginize en uygun olanı seçerseniz, doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz. Doğru olana karar vermek için, kremi cildinize sürün ve 1 gün boyunca cildinizde tutun. Böylece, ürüne karşı alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğinizi de görmüş olursunuz.

BB krem nasıl uygulanır?

BB kremi, temiz bir cilde uygulamalısınız. Bu yüzden uygulamadan önce cildinizi güzelce temizleyin. Cildiniz çok kuruysa BB kremden önce nemlendirici sürebilirsiniz. Daha sonra BB kremi parmak uçlarınızla alnınıza, yanaklarınıza, burnunuza dağıtın. BB krem, ince bir yapıya sahip olduğu için fırça ya da sünger ile uyguladığınız takdirde istediğiniz kapatıcılığı alamayabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun, uyumadan önce cildinizi temizlemeyi unutmayın. Aksi takdirde, cildinizin hava almasını ve yenilenmesini engellemiş olursunuz.

BB krem makyaj bazı olarak kullanılır mı?

BB krem, güneş koruyucu, nemlendirici ve renk eşitleyici özellikleri sayesinde makyaj bazı olarak kullanıma çok uygundur. Fondötenin kapatıcılığını artırır. Aynı zamanda, zaman ve bütçe tasarrufu etmenizi sağlar.

BB krem ile CC krem arasındaki fark nedir?

BB krem ile CC krem arasındaki fark kapatıcılıklarıdır. CC krem, yalnızca ciltteki renk eşitsizliklerini giderir. BB krem ise hem ciltteki ton farkını eşitler hem de hafif bir fondöten etkisi yaratır.

BB krem ile fondöten arasındaki fark?

Fondöten, BB kreme göre daha yoğun bir yapıya sahiptir. Ciltteki kusurları kapatmak amacıyla kullanılır. BB krem ise hafif yapısıyla, ciltteki minik kızarıklıkları giderir ve cilde canlı bir görünüm kazandırır.