Bugüne kadar 12 çifti baş göz etmiş, aralarını bulmuş olduğumdan, bu çöp çatanlık işinde genelde bana başvururlar. Tanıdığım, sevdiğim insanları incelerim. Onların karakterine, yaşam tarzına, düşünce yapısına uygun başka birileri varsa, karşılaştırırım. Çoğu da evlilikle sonuçlanır. Bir evlilik şirketi mi açsam acaba?!!!Bu konuda biraz becerikli olduğumdan, yalnız olan bütün kız ve erkek arkadaşlarım bir şekilde gelip, yardım isterler. Ben de portföyüme bakarım!!!

 

Ancak kız arkadaşlarımın ne aradıklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Lafa gelince herkes adam gibi adam arıyor. Buluyorsun, bu sefer bin tane sorun çıkıyor.

 

Hani adam olunca, dürüst olunca, güvenilir ve sadık olunca her şey tamamdı! Yok ama değil! Bu iş bana biraz huzur azgınlığı gibi geliyor. Allahtan daha belanı mı istiyorsun diye sormaktan kendimi alamıyorum.

 

Çoğunlukla kadınların aradığı özellikler: Dürüst olsun, sahiplensin, ihanet etmesin, çapkın olmasın, duygularını ifade edebilme yeteneği olsun, beni anlasın, koruyucu olsun ama sert olmasın, başımı omzuna yaslayacağım kadar güvenilir olsun, dost olsun, insan olsun, adam olsun…

 

Peki, bu özelliklere sahip bir adam bulduğunda, üstelik adam da sana tüm kalbiyle sevgisini sunduğunda; niye cıvıyorsun?

 

Sözüm meclisten dışarı ama üstüne alınması gerekenler alınsın! Çünkü sen zengin adam arıyorsun! Senin derdin başka! Sen istiyorsun ki; adam gelsin senin hayatını bir anda değiştirsin, seni göklere uçursun. Öğlen yemeğini Paris, akşam yemeğini İtalya’da yiyin. Özel helikopteri de olsun. Gece uyumak için ülkeye dönersiniz …

 

Fazla olmasa da; kendi ekmeğini kazanan, seni acıtmayan, üzmeyen, seni mal gibi görmeyen, sana kadın gibi davranan, ilgisini üstünden eksik etmeyen bir adamı bulunca; en müsait yerinin kalkması nasıl bir ruh halidir? Allah aşkına biri bana bunu açıklasın! Daha iki gün önce kapımda ağlıyordun, adam yok, aşk yok diye.. Dışarıda adam kalmamış, bu dünyanın çivisi çıkmış diye!

 

Bulduk işte istediğin adamı, daha ne istiyorsun! Yok ama o seni süründürmüyor, sana köpek muamelesi yapmıyor, insan gibi davranıyor ya; o zaman kaşıntın tutuyor. Bunun başka bir açıklaması olmaz!

 

Valla kızlar galiba buraya tamamını yazamayacağım şu söze artık ben de inanmaya başlayacağım: Deveye diken,……. Anlayana!

 

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.