Uzun bayram tatilini kitap okuyarak değerlendirmeye ne dersiniz? 10 harika kitap önerisiyle, yepyeni dünyaları keşfedip tatile keyif katabilirsiniz.

 

Zülfü Livaneli’nin kaleme aldığı ‘Elia’ ile sıra dışı bir yolculuğa çıkacak, ‘Bilinmeyen bir Kadının Mektubu’nda ise bir kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için yazdığı mektuba şahit olacaksınız

 Kitap okumak hayal gücünüzü geliştirir

Okuduğunuz sürece sizin için zaman kavramı diye bir olgu yoktur. Zamanın içinde gece-gündüz, eski-yeni demeden istediğiniz her an yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu da hayal gücünüzün şahane bir biçimde kusursuzca genişlemesine yardım eder.

D&R, en çok satan kitapları bayram tatilinde kitap okumak isteyenler için derledi:

1-Elia İle Yolculuk – Zülfü Livaneli

2-Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

3-Sana Hep Benden Söz Edecekler – Şiir Sokaktadır

4-Karanlık Sular – Paula Hawkins

5-Tesla-Maskelerle Çevrili Bir Hayat – Vladimir Pistalo

Kitap okumak zihninizi çalıştırır

Kitap okurken siz farkında olmadan zihninizin yaptığı bir takım hareketler, beyninizin harika bir düzenek içinde çalışmasına yardım eder. Kelime hazneniz bir yandan çoğalır, beyninize yeni bilgiler kaydedilir ve yeni konseptler keşfetmenizi sağlar. Kitap okurken bir yandan satırlarda olup biteni hayal etmeniz, zihin jimnastiği yapmanızı sağlar. Bu da hafızanızı her daim keskin tutmanıza yardımcı olur.

6-Kurallar Kitabı– Merthan Demir

7-Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens – Yuval Noah Harari

8-Zamanın Kısa Tarihi – Stephen Hawking

9-Tebrikler Kovuldunuz! – Kaan Sekban

10-İnsan Vücuduna Seyahat – Gavin Francis

Kitaplar huzur bulmanızı sağlar

Kitap okumak kendinizle başbaşa kaldığınız için huzur bulmanızı sağlar. Sessizlikte kafanızdaki birçok sorunu çözümlersiniz, sadece kendiniz ve kitabın olduğu bir iletişim içine girersiniz. Kitap okumak sıkıntılar ve stresten uzakta sizi mutlu etmeyi sağlar.

Uzun Kurban Bayramı tatili kitap okumak için büyük fırsat! Her satırında farklı bir yolculuğa çıkacağınız ve size bambaşka hayatların kapılarını aralayacak kitaplarınızı bayram tatili boyunca yanınızdan ayırmayın…