maria-lazer-bacak

Batıklar için bitkisel çözümler

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için batıklardan kurtulmanız gerekiyor. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak batıklar için 5 etkili çözümü sizinle paylaşıyoruz, içlerinden birini seçip uygulayın ve mucizevi değişimi görün.

  • İpek keseyle batıklara çözüm

İpek keseyle her banyoda kese yapmak, batıkların azalmasına yardım ediyor. Kese, cilt yüzeyindeki ölü derileri nazikçe temizler, kan dolaşımını hızlandırır. Bu özellikleriyle hem pürüzsüz bir görünüm kazandırır hem de selülit giderilmesine yardım eder. İpek keseyi güzellik ürünü satan mağazalardan 3-5 lira gibi uygun rakamlara alabilirsiniz.

  • Aspirinle batıklara çözüm

Bir buçuk bardak suyu kaynatın ve içine 5 adet aspirin atarak eriyene kadar iyice karıştırın. Dibine çöken tortu dışında karışımı püskürtme başlığı olan bir şişeye doldurun. Haftada bir kez bacaklarınıza uygulayın. En az 2 saat bekleyin ve kese yaptıktan sonra su ile durulayın. Batıklarınızla oynamış, beneklere ve lekelere yol açmışsanız bu sprey sayesinde yeniden bacaklarınızın eski görünümüne kavuşabileceksiniz.

  • Soda ve limonla batıklara çözüm

Duştan çıkmadan önce bacaklarınızı keseleyin ve önceden hazırladığınız bir çay bardağı soda ve limon suyunu pamukla bacaklarınıza sürün. Bu bitkisel çözümü haftada 1 kez tekrarlarsanız, batıklar kısa sürede yok olacaktır.

bacak

  • Şekerle batıklara çözüm

Şekerin mucize etkileri uygulandığı yüzeye zarar vermeden temizlemesi, ölü derileri ve batıkları yok etmesidir… 4 çorba kaşığı çay şekerini yarım çay bardağı limonla karıştırıp bacaklarınıza masaj yapın. Ölü deriler ve batıklar kolayca temizlenecektir. Bu bakım sonra bebe yağı veya vazelin sürüp cildinizi nemlendirirseniz daha iyi sonuç alırsınız.

  • Lazer epilasyonla batıklara çözüm

6 aydan fazla süredir lazer epilasyon yaptıran biri olarak batıklar için en iyi çözüm olduğunu söyleyebilirim. Mantığı da çok basit: tüy olmadığı için kıl dönmesi de batık da olmuyor ve siz avuç içiniz kadar pürüzsüz bir tene sahip olmanın keyfini yaşıyorsunuz… Lazer epilasyon deneyimlerimi yazmıştım, okumak için TIKLAYIN