Burada bulunduğun yaz dönemi kısa sürüyor, şimdilik bu duruma 3 ay katlanacaksın. Ne zaman eline ekmeğini alır ve kendi evinde yaşamaya başlarsan, o zaman kendi kurallarını uygulama şansın olacak sanırım.

Hayallere gelince, insan hayalleri olmadan hiçbir yere varamaz. Bence hayal kurmaya devam et. Bunun adı delilik falan da değil. Ancak kurduğun hayallerin yönünü değiştirmen sana daha büyük fayda sağlayabilir.

Gelelim şu eski sevgiline! Bütün her şeyi bıraktın, seninle yaptığı planları başkasıyla uygulayacağına mı kafayı takıyorsun? Balayı planınızı yaptığını söylüyorsun. İyi de onun hayatına giren kişinin de sence hayalleri yok mu? Bir tek seninle olan plana mı muhtaç kaldı bunlar? Ayrıca artık bitmiş, gitmiş, sen bırak onarlı da kendi hayatına bak.

Bir gün pişman olup geri döneceğini, seninle birlikte hayata devam edeceğini hayal ediyorsun ya; o zaman sana şu soruyu sormam gerek: Gelecek için planın gerçekten bu mu? Hayattan bütün beklentin bu mu?

Bu bir plan değil! Bu yara almış bir kadın egosunun intikam isteği! Yoksa seni terk eden bir adamın tekrar geri dönerek, hayatına girmesini dilemek, intihar etmek gibidir. Bir ömür boyunca, bir daha seni ne zaman bırakacağını düşünerek nasıl yaşayacaksın? Her baktığı kadın için senden ayrılacağını düşünmeden durabilecek misin? Tekrar bu insana nasıl güveneceksin? Güvenemeyeceğin biriyle neden hayatını geçirmek istiyorsun?  

İnsan her şeyden önce kendini düşünmeli! Geleceğini başkaları üzerine kurarsan, bundan sonra da düşersin. Sen planlarını kendi üstüne kur. Kendin için güzelleş, eğitim gör. Kendini geliştir. Hayat o adamdan ibaret değil. Kocaman bir dünya var. Yüzlerce ülke, binlerce, milyonlarca başka şehir, farklı kültürler, farklı hayatlar var. Kendine layık gördüğün plan buysa, sana kimsenin yardımı olamaz. Hayallerini büyük tut….

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


okur mektubu


öncelikle selamlar yazılarınızı büyük keyifle okuyorum genelde ayrılıklar üzüntüler nadirde olsa mutluluklar anlatılıyor…….. Şimdi yazacağım konusunda bana deli der misiniz bilemem ve sizden ricam ismimi kullanabilirsiniz fakat mektubumu yayınlamayın………………………