Kalbimin de sol tarafını veya sağ tarafını ayırmak gibi bir şansım olsa, ne güzel olurdu. Beynimizin varsa, kalbimizin de vardır belki… Ancak işin sıkıntılı tarafı; her ne kadar gönül meseleleri kalp denilen organ ile simgeleştirilmiş olsa da, aşka bakan da beyindir.

 

Olsun biz yine de mecazi olarak kalpten bahsetmeye devam edelim. Aşkta mantık olmadığına göre, beynin mantıksız davranmasını kabul etmek yerine, kalbi suçlamak daha akılıca görünüyor.

 

Bu yıldan güzel şeyler bekleyelim bence; vermeyenin iki yüzü kara… Yeni bir aşk dilemek gerek aslında, hem de şöyle ağzı gönlü doldura doldura aşk diyerek..

 

Sizi bilmem ama ben aşka olan inancımı yitirmeyerek ayakta duruyorum. İçinde sevgi geçmeyen tebessümlerden, sahteliklerden uzak kalıyorum.

 

Aşkı küçümseyen, aşağılayanları hayatıma dahil etmiyorum. Elbette canı çok yandığı için aşktan korkan, inanmadığını söyleyen ve karşılarına aşk çıktığında denize bırakır gibi, kendilerini sevdanın kollarına bırakacaklarını bildiklerimi bu listeye koymuyorum.

 

Yeni bir yıla başlamanın başka bir tadı oluyor. Öncelikle umudunuz tazeleniyor. Yeni başlangıçlar, yeni olaylar, yeni sürprizler için bekler oluyorsunuz veya olmalısınız. İnsan hayatına iyi şeyler düşünerek iyilikleri çekebilmeli.

 

Klişe olmuş her şey düşünce gücü söylemlerinden bahsetmiyorum. Elbette düşüncenin gücü doğru çünkü beynin çalışma prensibi bu ama etrafta anlatıldığı kadar ayağa düşen bir durum olduğuna da inanmıyorum.

Benim anlatmaya çalıştığım şu: Hepimiz iyi düşünüp, iyi hissetmeyi hak ediyoruz. Öyleyse neden yapmıyoruz?

 

Ne olur bu yıl aşka hiç olmadığı kadar inansanız? Bugüne kadar inanmayarak nasılsa elinize bir şey geçmedi.  En fazla yine elinize bir şey geçmez; yani değişiklik olmaz! Ama ya aşk gelirse! Pardon, siz aşktan korkuyordunuz değil mi? Çocuklar denizden korkup ağlarlar ve yüzme bilmiyorlarsa, onu suya iterler. Yüzme bilmiyorsan, suya girmeden öğrenemezsin.

 

Bu yıl yalnızsanız eğer başınıza aşk düşsün, sizin için duam budur!

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.