Basen ve kalça bölgesindeki yağları eritmek için doğal kürlerden faydalanabilirsiniz. Her biri denenmiş ve işe yarar basen ve kalça eritme kürlerini uygularken mutlaka spor yapmanız gerekiyor, çünkü bu bölgedeki yağları yakmak zordur.

Spor yapmak gözünüzde büyümesin, her gün 30 dakika evde, spor salonunda veya sokakta yürüyerek basen ve kalçadaki yağları yakmayı hızlandırabilirsiniz.

Unutmayın, bir şey başarmak istiyorsanız; onun için emek vermeniz gerekir. Siz de basen ve kalça eritme için kürleri yaparken 30 dakika yürüyün, 10 dakika egzersiz yapın. Günde 24 saat varken, kendinize 45 dakika ayırmak cidden zor değil! Hem, beğendiğiniz o elbise veya pantolonda basenlerin geniş görünmesi moralinizi bozmuyor mu? Günde 45 dakikada bu can sıkıcı durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Şimdi, basen ve kalça eritme kürleri açıklayalım:

Maydanoz kürü içerek yağ yakın!

C vitamini içeren maydanoz, yağ yakımında etkili besinlerden biridir. Her sabah, kahvaltıdan önce aç karnına maydanoz kürü içerek basen ve kalça yağlarını eritmeyi sağlayabilirsiniz.

Malzemeler,

 • 10 dal maydanoz
 • Kabuklarıyla birlikte yarım limon
 • 1 büyük su bardağı su (Oda sıcaklığında)

Hazırlanışı,

 1. Tüm malzemeleri mutfak robotunda çekin.
 2. Her sabah aç karnına yudum yudum ve oturarak için.

Maydanoz kürünü 7 gün boyunca her gün yapın, 7 gün ara verin ve sonra tekrar başlayın. Bu şekilde dönüşümlü olarak kullanın.

Maydanoz, anne sütünü azalttığı için emziren annelerin kullanımına uygun değildir.

Yoğurt kürüyle basen eritmeyi hızlandırın!

Yüksek Topuklar’ın meşhur yoğurt kürü sayesinde hem kilo verebilir hem basen ve kalça bölgesindeki yağları eritebilirsiniz. Gerekli tüm malzemeleri aktardan veya büyük marketlerden alabilirsiniz.

Malzemeler,

 • 4 yemek kaşığı tam yağlı yoğurt
 • 1 çay kaşığı toz zencefil
 • 1 çay kaşığı toz zerdeçal
 • 1 çay kaşığı toz tarçın

Hazırlanışı,

 1. Tüm malzemeleri kasede karıştırın.
 2. Akşam yemeğinden 2 saat sonra yiyin.
 3. Uyuyana kadar 3-4 bardak suyu yudum yudum ve oturarak için.
 4. Yalnız, yoğurt kürü haftada sadece iki kere yapılmalıdır.

Yoğurt kürünü akşamları yaptığınız için, sabah aynı gün içinde maydanoz kürü içebilirsiniz. Bu sayede diyetiniz güçlenecek ve daha hızlı yağ yakacaksınız.

Kimyon çayı içerek yağ yakmayı sağlayın!

Basen ve kalça eritmek için maydanoz kürü, yoğurt kürü ile devam ederken günde bir fincan kimyon çayı içmenizi tavsiye ederiz. İkindi vakti ara öğünü için kimyon çayı uygundur.

Malzemeler,

 • 1 tatlı kaşığı tane kimyon
 • 1 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı,

 1. Sıcak su ve tane kimyonu cezveye alın.
 2. Bir taşım kaynatıp ocaktan indirin.
 3. Ilınması için bekletip çayı süzün.
 4. Afiyetle için.

Kimyon çayı, hem iştahı dengeler hem yağ yakmayı kolaylaştırır. Bu üç kürü düzenli olarak kullanırsanız, basen ve kalça eritme için size yardımcı olacaktır.

Haberimizin en başında, mutlaka spor yapmanız gerektiğini söylemiştik. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, bu konuda yanınızdayız. Evde resimli basen eritme hareketlerini anlatıyoruz. Adım adım fotoğraflara bakarak basen eritme egzersizlerini öğrenebilir, her gün evde 10 dakikada yaparak yağlardan kurtulabilirsiniz.

RESİMLİ BASEN ERİTME HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN