Basen eritmek için ne yemeliyiz

Basen eritmek için sporla birlikte dengeli beslenme sistemi uygulamalıyız. Bazı besinler, yağ yakmaya ve metabolizma hızını artırmaya yardımcı oluyor. Sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut, basen eritmeye yardımcı besinleri açıklıyor.

Yoğurt: Protein, probiyotik bakteri, kalsiyum içeren yoğurt; hem metabolizma hızlandırma hem basen eritmeye yardımcı oluyor. Günde bir kase yoğurt yemek, hayalinizdeki vücuda kavuşmak için mükemmel bir seçimdir. Dilerseniz, bir kase yoğurdun içine yarım limonun suyu ve bir çay kaşığı acı pulbiber ekleyip akşam yemeğinden iki saat sonra yiyebilirsiniz.

Chia tohumu: Basenlerde yağlanmanın en önemli sebebi, aşırı miktarda tatlı, tuzlu ve yağlı yiyecekler tüketmektir. Chia tohumu ise, size bu konuda harika çözümler sunabilir. Protein, Omega 3 yağları, diyet lifi içeren chia tohumuyla puding yapabilir; tatlı isteğini bastırırken yağ yakabilirsiniz.

Basen eritmek için ne yemeliyiz

Ispanak: Yağ yakıcı besinlerden biri olan ıspanak, lösin aminoasitleri içerir. Kalori değeri düşük olduğu için kilo verme diyetlerinde doyana kadar yiyebilirsiniz. Ispanakla lezzetli çorbalar, yemekler, mezeler, salatalar yapabilirsiniz.

Yumurta: Protein içeriğiyle tok tutma ve yağ yakmaya yardımcı besinlerden biri olan yumurta, basen eritmek için muhteşemdir. Kahvaltıda veya ara öğünde bir haşlanmış yumurta yemek, günlük mineral ve vitamin ihtiyacının karşılanmasına fayda sağlar. 1 adet haşlanmış yumurta ortalama 70 kaloridir.

Yeşil çay: Söz konusu kilo vermek ve yağ yakmak ise, yeşil çay mutlaka hayatınızda olmalıdır! Yapılan araştırmalar, düzenli beslenme ve sporla desteklendiğinde yeşil çayın yağ yaktırdığını gösteriyor. Günde 2 fincan yeşil çay içebilirsiniz. Sallama çay veya aktardan alınmış tomurcuk yeşil çay kullanabilirsiniz.

Basen eritmek için ne yemeliyiz

Ceviz: Omega 3 yağları, protein ve sağlığa faydalı vitaminler içeren ceviz, kilo verme diyetlerinde kurtarıcı bir besindir. Çabuk doymayı sağlar, tatlı isteğini keser, iştah kontrolünde yardımcıdır. Dilerseniz, her sabah aç karna bir bardak ceviz suyu içerek basen eritmede önemli adımlar atabilirsiniz.

Ceviz suyu tarifi: 1 su bardağı suya 1 tam ceviz içi ekleyip sabaha kadar bekletin. Sabah aç karna suyu içip cevizleri yiyin. Emziren anneler için de uygundur.

Yulaf ezmesi: En güvenli karbonhidrat kaynaklarından biri olan yulaf ezmesi, basen eritmek için mükemmel bir besinlerden biridir. Günde 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi yiyebilirsiniz. Çabuk doymaya, yağ yakmaya ve tatlı isteğini kesmeye yardımcı olur. Yüksek oranda lif içeren yulaf ezmesi, kabızlık gidermeye karşı etkili bir çözümdür.

Basen eritmek için ne yemeliyiz

Buraya tıklayıp evde basen eritme hareketlerini görebilirsiniz.