23 Ağustos, 22 Eylül tarihleri arasında doğanlar Başak burcundadır. Her burcun kadını ve erkeği farklı özellikler taşır. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için Başak burcu erkeğinin özelliklerini hazırladık. Başak burcu erkeğini daha iyi tanımak için haberimizi dikkatlice okuyun ve bilgilerinize göre hareket edin.

Başak erkeği çalışmayı ve kazanmayı sever

Alçakgönüllü ve iyi niyetlidir. Entrikadan hoşlanmaz. Birlikte yaşanması güzel bir adamdır. Saplantılı bir üretme arzusu vardır. Bunu tatmin edemediği zaman tanınmayacak kadar aksi, soğuk ve uzak biri haline gelebilir. Paraya çok önem verir. Çok ama çok varlıklı biri bile olsa çalışmayı ve daha çok kazanmayı ister. Başak insanlarının çıkarcı insanlar oldukları söylenemez ama yine de çoğunlukla zengin ve güçlü kadınlarla ilişki kurar ya da evlenirler. Bunun bir sebebi de aşktan korkmalarıdır. Bu konuda yenemedikleri bir çekingenlikleri vardır. Sağlıklarına da çok düşkün olurlar. Bu düşkünlükleri hastalık korkusu düzeyine varabilir. Mideleri ağrısa ülser olduklarını, hafifçe öksürseler vereme yakalandıklarını zanneden erkekler en çok Başak’lardan çıkar.

Başak burcu erkeği ailesine düşkündür

Başak burcunda doğan erkekler ailelerine çok düşkün olurlar. Bu yüzden bu burçtan bir erkekten hoşlanıyorsanız onu ailesiyle dost olmaya çalışın, ayrıca dostlarına yakınlık gösterin. Başak burcu erkeği ailesinin ve dostlarının eleştirilmesine katlanamaz ve bu tür durumlarda garip bir biçimde savunmaya, hatta karşı saldırıya geçer. Onun sertleştiğini, kırıcılaştığını görüp üzüleceğinize biraz daha az konuşun. Zaten Başak erkeği sözünü esirgemeyen bir tiptir. En olmayacak şeyi insanın yüzüne pat diye söyleyebilir.

Başak erkekleri kibarlığa ve zarafete önem verir

Başak erkeğinin bir özelliği de bilgiye, kibarlığa, zarafete ve nezakete önem vermesidir. Konuşurken seçtiğiniz sözcükler de onun için önemlidir. Argo kelimelerden nefret eder. Kendisi arkadaşlarının yanında rahatlıkla bu tarzda konuşsa bile sizin yanınızda bunların hiçbirini yapmayacak, üstelik sizden de aynı özeni bekleyecektir. Zaten sohbetlerde en sevdiği şey entellektüel konularda uzun uzun tartışmak, fikir alışverişi yapmaktır.

Başak burcu erkeği titizdir

Başak insanlarının temizliğe düşkün olduklarını söylemiştik. Çevresindeki her şeyin tertemiz, pırıl pırıl olmasını ister. Parfüm seçiminde bile ağır kokuları değil, temizliği temsil eden çiçek kokularını tercih eder.

Başak burcu erkeği nelerden etkilenir?

Seks hijyenik bir eylem Başak erkekleri için. Yatak odası temiz ve düzgün değilse ondan fazla arzu beklemeyin. Sevişirken güzel sözler söylemeyi, minik hikayeler anlatmayı, espri yapmayı seven bir adam o. Bu yüzden sizden de susmanızı beklemez. Karşılıklı aşk oyunları ve aşk sözleri onun arzusunu artıracaktır.

Ha bir de… Başak erkekleri nazik ve centilmen ruhlu oldukları halde dilleri biraz sivridir. Başkalarını eleştirmek gibi bir huyları da vardır ve bunu gizlemeye çalışmazlar. Bunun en büyük sebebi de ayrıntılara dikkat etmeleri ve en küçük bir aksaklığı bile kolayca görebilmeleridir. Başkalarının hatalarını sert bir dille yüzlerine vurmaları da kimi zaman onların aleyhine işler. O yüzden bu burçtan bir erkekten hoşlanıyorsanız, bu özelliğine çok takılmamaya çalışın. O, en sevdiği insanları bile eleştirebilir. Üstelik kendisinin kolay kolay eleştiriye gelemediğini nedense sık sık unutur. Halbuki… Hafızası çok kuvvetlidir bu adamın. Bin yıl önce yaşanmış bir olay en küçük ayrıntısıyla bile net bir biçimde zihninde saklıdır ve gerektiği zaman oradan çıkarılır. Yani? Bu adam sizin ona yaptığınız iyilikleri de kötülükleri de unutmaz. Dikkatli olun, deriz biz.

Başak erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

Bakımlı, hanımefendi, sıcak, düz ve abartısız kadınları sever. İddiacı ve inatçı iseniz meydan savaşına hazır olun.

Başak burcu erkeğine ne hediye alınır?

Başak erkekleri entelektüel tipler oldukları için onlara alacağınız armağanlar da bu türden olmalı. Bir Başak erkeğinin en heyecan duyarak vereceği armağan bizzat yazdığı eşsiz bir aşk mektubu olabilir. Aynı biçimde kendisine verilmesinden hoşlandığı armağan da bu olacaktır. Açık sözlü, zarif ve sofistike mektuplarla onun aşkını canlı tutabilirsiniz. Şık ve pahalı bir dolmakaleme de bayılacaktır. Eğer paranız varsa son model bir dizüstü bilgisayar da onu baştan çıkarabilir. Kaliteli romanlar, anı kitapları ve politik kuramsal kitaplar da öteki seçenekler arasında…

Başak burcu erkeğinin özelliklerini öğrendiniz. Başak burcu hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Başak burcu kadınının özellikleri

Başak burcunun anlaştığı burçlar

Başak burcundan olan ünlü isimler