Acını çok iyi anlıyorum. Ayrılığın yüreği yakan alevleri hepimizi bir yerlerde yutmuştur. Ancak şunu bilmelisin ki, acılar olmadan büyümüyor insanlar. Olgunluk, deneyim, tecrübe dediğimiz şeyler mutlulukların değil, çoğunlukla hüzünlerin toplamından oluşuyor. Sen de yaşam yolunda ilerlerken bu ve benzeri şeyler yaşayacaksın.

Birini sevmek, sevebilmek, kalbine sevmeyi öğretmek nasıl değerlidir bilemezsin. Sadece aşkı tadabildiğin için bile şükretmelisin. Dünyada o kadar çok insan bu duyguyla tanışmadık ki, bilemezsin.

İçinde bulunduğunuz yaşlar, genç olmanızdan öte önemli bir duruma sebep oluyor; değişim! Yani, senin ve Tuğçe’nin yaşı, tam da insanın gençliğe adım attığı zaman dilimi, bu yüzden farklılaşmalar, değişimler göstermeniz normaldir. Artık ergenlik döneminin sonlarına yaklaşıp, genç bireylere dönüşüyorsunuz. Eskiden verdiğiniz kararlar, önceden sevdiğiniz şeyler, artık sizi mutlu etmeyebilir, buna aşk da dahil.

O yaşlarda hiç ayrılmayacağına dair pek çok söz verilir. Bunlar sevgililer arasında, dostluklarda ve okul arkadaşlıklarında son derece sık görülür. Ancak gerçek bunun genellikle gerçekleşmemesidir.

Bazen aşk da biter. Biliyorum için acıyor ama bunu kabullenmeyi öğrenirsen, hayata dair çok önemli bir bilgiyi cebine koymuş olursun. Yola devam etmek zorundasın. Buna benzer daha nice duygu yaşayacaksın. Yıllar sonra dönüp bu zamanları tebessümle anacaksın. Biliyorum şimdi sana çok zor geliyor ama emin ol geçecek. Atlatacaksın! Kendini başka konulara konsantre etmek zorundasın. Ailen gibi davranmak istemiyorum ama önünde çok önemli bir sınav var. Geleceğini, kaderini belirleyeceğin bu sınava hazırlanmayı aklına koy. Bir gün bu aşk yüzünden bütün geleceğini çöpe atmış olduğunu anlarsan, bil ki çok geç olacaktır. Umarım doğru bir yol haritası çizebilirsin.

Sevgilerimle

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın

Okur Mektubu

selam Candan Abla

ben yüksektopuklar.net adresindeki ayrılık üzerine yazdığın yazıyı okudum. kendimi tanıtıyım önce adım onur 17 yaşındayım lise 3e gidiyorum.benim bi sevgilim var adı tuğçe ben kendimi bi kıza ilk defa böyle delilercesine aşık olurken gördüm biliyorum yaşın küçük diyeceksin ama ben çok aşığım tuğçeye. ne blliyim o çok farklı. insanm kime aşık olursa öyle görünür ama bu gerçekten farklı ben onu taa 6.sınıftan beri seviyodum ve yaklaşık 13,5 aydır beraberiz… bu süre içinde ona dahada bağlandım hayat odağım yaşam umudum oldu.oda bana bağlandı birbirimizi çok seviyoduk ayrılık kelimesini kullanmıyoduk ne zaman ayrılık lafı geçse çöpe attık diyoduk bu kelimeyi… ama ne olduysa son zmanlarda bana uzak davranıyo geçende ara verelim dedi vazgeçti nedenide hiç bu kadar uzun ilişki yaşamadığıymış bende benden sıkıldığını düşündüm… bunu söyleyince tabi benim gözlerimde yaş kalmayacak şekilde ağlamaya başladım dayanamadım ağlamaktan gözlerim şişti neyse tekrar devam edelim dedi ama ne biliyim sanki bana uzak duruyo gibi önceden sorduğumda benden sıkılırsan naparsın ayrılmak istersmisin dediğimde hayır sıkılmıcam ayrılmıcaz diyodu biraz önce sordum bilmiyorum dedi işte o an içime bişey oturdu ve hep ağlıyorum… onun bana tekrar aşık olması için ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun yalvarırım size… o benim herşeyim onsuz yapamam… yazınızda yaparsın unutursun demişsiniz evet doğru olabiliri ama ben gerçekten bunu unutamam.bundan öncede ayrılık yaşadım unutamama diyodum ama unuttum. fakat tuğçe farklı bambaşka biri onsuz hayat boş. sizden tek isteğim bana yardımcı olmanız…. mailimi dikkate alıp bana cevap yazarsanız gerçekten çok mutlu olucam…şimdiden teşekürler… başarılar

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın