Benim aklıma gelenlerden biri, yakın arkadaşının abisi olmasıyla ilgili olduğu. Arkadaşın, abisini uyarmış olabilir. Senin öylesine vakit geçirilecek biri olmadığını, eğer ciddi değilse senden uzak durması gerektiğini söylemiş olabilir. Çünkü abisiyle aranızda yaşanacak tatsızlıklar, sizin dostluğunuzu da zedeleyecektir.

Buluşmayı beklediğin ancak haber alamadığın birini aramak, senin tabirinle kimseyi “ucuz” yapmaz. Üstelik önemli ve acil bir durum olmuş, haber vermeye fırsatı olmamış olabilir. Sen henüz onun sevgilisi veya ciddi ilişkisi olmadığın için, kötü bir olay olduğunda sana haber vermeyi atlamış olması yüksektir.

Bunların hiçbiri yoksa, benim aklıma şu soru gelir: İlişkinin daha en heyecanlı zamanlarında karşındaki insanda o heyecan yoksa, bu gerçek bir ilişkiye dönüşebilir mi, dönüşürse seni mutlu eder mi?

Bu soruların cevapları, senin bu ilişki için tavrını oluşturacaktır. Ancak önsezilerim, bu işten uzak durmanın senin için daha faydalıdır diyor. Önyargılı olmamak adına, mektubu yazdıktan sonra gelişen olayları, söylediğim yönden değerlendirerek akıl süzgecinden geçir. Eminim, doğru cevabı bulacaksın.

Sevgiler

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Merhaba Candan Hanim,

Yorumlarınızı okudum ve gerçekten çözüm sunuyorsunuz. Bu çok hoşuma gitti. Maalesef benimde çoğu yazanlara benzer bir sorunum var. 1 aydır yakin arkadaşımın abisiyle tanıştım ve onunla 2-3kez çıkıp bir şeyler içtik. Beni hemen her gün arayıp soruyordu. Bende tabii ki onu arayıp soruyordum. Dördüncü buluşmayı ben teklif ettim ilk defa. Sevinerek kabul etti. 3 sonra buluşacaktık, ertesi gün beni hiç aramadı, bende aksama mesaj çektim, halini sormak ona da cevap vermedi. Cumartesi geldi kapıya çattı, hiç arayıp sormadı, gelemeyeceğini bile söylemedi. Halbuki haber verecekti gelip gelmeyeceğini.. Şimdi de pazar ve hala aramadı. Yakınlarım onu arama, “ucuz” durumuna düşüyorsun dediler. Sizce ne yapmalıyım? Sevgili değiliz ama ilgili olmasını yine de isterdim.. Bundan 3 gün evvel seni özledim diyordu neden böyle yapıyor sizce?

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN