gelinvedamat

Balayı için ekonomik tatil tavsiyeleri

Evlilik hazırlıkları, gelinlik modelleri araştırması, nikah işlemleri, kayınvalide stresi derken çok yoruldunuz ve artık balayında dinlenmeyi, keyifli bir tatil yapmayı istiyorsunuz değil mi? Bu sizin en doğal hakkınız! ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere ömür boyu mutluluklar diliyor ve balayı için ekonomik tatil tavsiyeleri sunuyoruz.

1. Balayındaki ekonomik Avrupa tatili yapın!

Yakın çevredeki Avrupa ülkeleri tatil açısından bize geniş imkanlar sunar. Avrupa’dan bize gelen turist sayısının yoğunluğu, bizim de uygun fiyatlara tatil yapabilme şansını yaratıyor. Yakın Avrupa ülkelerinin bayramları ve özel günleri, bizim için uygun tatil yapma zamanlarıdır. Bu tarihlerde balayına çıkma şansınız varsa, çok avantajlı fiyatlar elde edebilirsiniz.

2. Az bütçeyle iyi tatil için tarihi seçin!

Paskalya bayramı ve Noel zamanı, özellikle Hristiyan ülkelerde tatil anlamına geldiği için, aynı tarihleri ayarlayarak balayınızı çok uygun fiyatlarla yurt dışında geçirebilirsiniz. Özellikle İspanya, İtalya, Fransa gibi ülkelerin bu tatil zamanlarını değerlendirebilirsiniz.

3. Mevsime göre balayını planlayın

Ucuz turlar konusunda yine de dikkat etmeniz gereken noktalar var. Bazı dönemlerde, mevsimlerde ve tarihlerde uygun fiyatlarla seyahat etmek elbette mümkün ancak birden bire karşınıza çıkan, çok ucuz turlarla karşılaşırsanız, biraz düşünüp incelemekte fayda vardır. Çok ucuza bulduğunuz yurt dışı turunda, şehrin en kadar uzağında bir otelde konaklayacağınızı, kaç yıldızlı bir otel olduğunu iyi araştırın.

guzel-gelin

4. Konaklama özelliklerine dikkat edin!

Yurt dışı turlarında fiyatı arttıran etkenler ulaşım ve konaklamadır. Uçuş saatleri ve tarifeli uçuşlar biraz daha pahalı oluyor. Sabah gidip, akşam dönene uçakların fiyatları daha yüksek oluyor. Otelin kaç yıldız olduğu ve bulunduğu bölge, tur fiyatınızı arttıran özelliklerden biridir.

5. Ek seferlerden faydalanın!

Charter uçuş kavramı pek çok kişi tarafından yanlış bilinir. Özel sefer anlamına gelir. Özellikle yaz aylarında Almanya, Belçika, Hollanda gibi türklerin çok yaşadığı ülkelere, charter ile uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün oluyor.

[wp_ad_camp_2]

6. Ekonomik fiyatlar için teknolojiyi kullanın!

Ekonomik uçuş ve konaklama seçenekleri için fiyat karşılaştırma sitelerini kullanın. Örneğin, kayak.com, booking.com, enuygun.com gibi pek çok sitede en uygun fiyatlı otel, uçuş aramaları yapıp satın alabilirsiniz.

7. Balayında cruise ile seyahat edin!

Balayını gemide geçirmek isteyenler için cruise turlar iyi bir tercih olacaktır. Kısa sürede birkaç ülke gezme şansı için, balayınızda cruise ile seyahati tercih edebilirsiniz.

Elie Saab gelinlik modelleri 2015

Cruise Nedir?

Cruise, 1000 kişi ile 3000 kişi arasında yolcu kapasitesi olan, ortala 15-20 katlı ve içinde otel konforu bulunan gemilerle, bütün denizlerde yapılan seyahatlere deniyor. Cruise ile dünya üzerindeki bütün denizde seyahat ederek tatil yapabilirsiniz.

Denizi ve seyahati seviyorsanız, cruise ile seyahat etmenin avantajları vardır. Pek çok farklı şehri ve ülkeyi gezme şansını elde edersiniz. Gün aşırı veya iki günde bir farklı bir limanda uyanırsınız. Aldığınız programa göre, 7-8 ülkeyi bir arada görme şansına sahip olursunuz.

Cruise ile seyahat ederken en önemli detaylardan biri kalacağınız odalardır. Bütçenize göre farklı fiyatlara sahip bu odalar, her türlü lüksle donatılmıştır. 24 oda servisi vardır. Pencereli, penceresiz, balkonlu gibi seçeneklerden bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Cruise içinde her türlü aktivite mevcuttur. 24 saat boyunca aktivite ve animasyon var. Tiyatro, gece kulübü, casino ve havuz başında, hiç durmadan devam eden eğlence var. İçlerinde 10 restorana kadar barındırıyor.

“Denizin üzerindeyim, sağlığımla ilgili bir şey olursa” diye endişelenmenize gerek yok. Cruise’un içinde her türlü müdahalenin yapılabileceği tam teşekkülü bir hastane mevcut. Çok ağır vakalarda ise, helikopter gemiye iniyor ve hastayı alabiliyor.