cilt-bakimi-2603

Cildi ışıl ışıl parlayan kadınlara imrenerek mi bakıyorsunuz? Üzülmeyin, siz de bunu başarabilirsiniz! Hem güzel hem akıllı kadınların sitesi ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlere, 4 soruda cilt bakım sırlarını açıklıyoruz. Dikkatle okuyun, unutmamak için not alın ve her gün tekrar edin. Bonus: cilt bakımı haberimizin sonunda denenmmiş 15 güzellik sırrını bulacaksınız!

Makyajlı uyusam ne zararı var?

Güzelliğinizi öne çıkarmak için güne başlarken şahane bir makyaj yaptınız, oradan oraya koşturma, çalışma derken yorgun argın eve geldiniz ve kendinizi bir an evvel yatağa atmak istiyorsunuz ama bir dakika durun! Makyajınızı temizlediniz mi? Cildinize yapabileceğiniz en büyük kötülük makyajla uyumaktır çünkü gece boyunca cildiniz nefes alamaz ve hücrelerini yenileyemez.

[wp_ad_camp_2]

Makyaj yaptığınız her günün sonunda sadece beş dakikanızı ayırarak cilt türünüze uygun ürünlerle cildinizi temizleyin ve cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olmak için nemlendirici ve onarıcı krem kullanın.

Güneş gerçekten zarar verir mi?

Güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde korunmasız dışarı çıkmak cildinizin yıpranmasına, yaşlanmasına neden olur ve evet güneş ışınları zararlıdır. Güneşe karşı koruyucu krem kullanmadığınızda cildinizde lekeler oluşabilir, gerginliğini kaybedebilir.

Günlük hayatta 15 faktör korumalı güneş kremlerini kullanarak cildinizi koruma altına alabilirsiniz. Sadece yüzünüze değil ellerinize de güneş koruma kremi sürmeyi unutmayın!

makyaj-teknikleri-2015

Uykunun cildimle ilgisi var mı?

Yapılan araştırmalarla yetişkinlerin 8 saat boyunca kesintisiz uyumaları gerektiği sonucuna ulaşıldı. Düzenli ve yeterli uyumadığınızda cildinizin gece yenilenme fırsatını kaçırmış olursunuz, yüz ve göz çevresinde şişlikler meydana gelebilir.

İdeal olarak 8 saat uyumalısınız. Büyüme hormonu uykunun son aşamasında devreye girer ve cilt yüzeyini parlaklaştırıp, cilt tonunu düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca, bedeniniz dinlenir ve gününüzü enerjik ve zinde yaşarsınız.

Krem kullanmak önemli mi?

Cilde gerginlik, parlaklık ve renk veren kolajen, 30’lu yaşlardan sonra daha az salgılanmaya başlar. Cildinizin kolajen üretimini desteklemek için retinol veya retinoid içeren kremler kullanmalısınız. Retinollü kremler, kolajen sentezini uyarır ve kolajen üretimini destekler. Özellikle gece kremlerinin retinollü olmasına dikkat etmelisiniz.

guzellik banner