Baharın gelmesiyle birlikte kendini gösteren güneş, hemen herkesi mutlu etse de cildiniz bu durumdan rahatsız olabilir. Kışın zarar gören, kuruyan, matlaşan ve yorulan cildi bahara hazırlamak önemlidir. Soğuk kış aylarının cildinizden aldıklarını ona geri vermek ister misiniz? En yakın arkadaşınız olarak sizlere, cildi bahara hazırlamanın yollarını sunuyoruz.

Cildinizi derinlemesine arındırın!

Kış mevsiminde artan çevre kirliliği, gözeneklerin tıkanmasına, akne oluşumuna, cildin yorulmasına ve yaşlanmasına sebep olur. Evde düzenli olarak yapacağınız derinlemesine bir bakımla, cildinizi kışın kalıntılarından arındırabilirsiniz.

Cildinizi pürüzsüzleştirin!

Soğuk hava, cildi kurutur ve pütürlü bir görünüme neden olur. Ciltte ortaya çıkan bu problemlerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, cildinizi ölü hücrelerden arındıracak ürünler tercih edin. Peeling, maske gibi ürünleri cildinize nazikçe uygulayın. Böylece, cildi yormadan doku eşitsizliğini giderebilir, cildinizi arındırarak tazelenebilirsiniz.

Cilt lekelerinden kurtulun!

Cilt lekeleriniz varsa, bu lekelerden kurtulmak için cilt bakım rutininize bazı adımlar eklemelisiniz. Güneşli günlerin artmasıyla birlikte, cilt lekeleri de artmaya meyilli hale gelir. Bu durumu önlemek için, cilt tonunu eşitleyen serumlar ve peeling etkili ürünler tercih etmelisiniz. Cilt lekeleri için doğal çözümlerden de faydalanabilirsiniz.

Cilt lekelerine doğal çözümler için tıklayın!

Cildinizi besleyin!

Soğuk havalarda kuruyan ve matlaşan cildinizi, neme doyurun. Vitamin ve mineral desteği sağlayın. Sağlıklı bir cilt için, sağlıklı beslenin ve bol su için. Doğal cilt bakım yağlarıyla da, bahara taze ve canlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bitkisel yağlarla cildinizi güzelleştirmek için tıklayın!

Bahara uygun ürünler kullanın!

Kış mevsiminde, cildi çevresel faktörlere karşı korumak için daha yoğun ürünler tercih etmelisiniz. Ancak baharda yoğun ürünler yerini hafif formüllü ürünlere bırakmalıdır. Hafif nemlendiricilerle cildiniz daha iyi nefes alır. Yoğunluğu artan tek ürün, güneş koruyucunuz olmalıdır. SPF tercihinizi yükselterek, cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyabilirsiniz.

Cildi bahara hazırlamanın yollarını öğrendiniz. Cilt bakımı hakkında diğer yazılarımız:

Sağlıklı bir cilt için yemeniz gerekenler

Cilt tipinize göre bakım rehberi

Evde cilt beyazlatma yöntemleri