Pek çok kadın, bacaklarda meydana gelen batık lekelerinden şikayetçidir. Yanlış ağda yapımı, epilatör kullanımı ve jilet batık ve batık lekelerine neden olabilir. Peki, batık lekeleri nasıl geçer? ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizler için batık lekelerine kesin çözümleri araştırdık. Haberimizi okumaya devam edin, pürüzsüz bacaklara kavuşmanın yollarını öğrenin!

Limonla batık lekelerinden kurtulun!

Malzemeler:

  • 1  çay bardağı limon suyu
  • 1 çay bardağı soda

Limonu ve sodayı bir kasede karıştırın ve banyo sonrası batık lekelerinin olduğu bölgeye sürün. Limon, bacaktaki batık lekelerini gideren etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınız takdirde, batık lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Batık lekeleri için aspirin

  • 5 tane aspirin
  • 1.5 su bardağı su

Aspirin ve suyu karıştırın. Bu karışımı batık lekeleri yok olana kadar düzenli olarak sürebilirsiniz.

Leke tedavisi için karbonat

  • 2-3 yemek kaşığı kadar yoğurt
  • 1 yemek kaşığı karbonat

Yoğurt ve karbonatı bir kasede güzelce karıştırın. Karışımı bacaklarınıza masaj yaparak sürün. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu yöntemi, batık lekeleri kaybolana kadar uygulayabilirsiniz.

Şeker ile peeling yapın!

Bacaklarınızdaki ölü deriyi atmak için şeker ile peeling yapabilirsiniz. Bu sayede, batık lekelerinden de kurtulmuş olursunuz. Şeker ve limon suyunu karıştırarak bacaklarınıza haftada 2 veya 3 kez peeling yapın. Kese yapmak da batık lekelerini gidermek için etkili yöntemlerden biridir. Ölü deriyi atarak, leke oluşumunu önler. Yumuşak bir kese ile bacaklarınızı düzenli olarak keseleyebilirsiniz.

Doğal yağlardan faydalanın!

Batık lekelerinin oluşumunu önlemek veya gidermek için badem yağı, hint yağı, susam yağı gibi cildi nemlendiren yağlardan faydalanabilirsiniz. 

Bacaktaki batık lekeleri için kesin çözümleri okudunuz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Kadınlar için jilet kullanım rehberi

Koltuk altı beyazlatma için doğal yöntemler

Selülit giderici etkili yöntemler