Aynadaki görüntünüze bakıp bacak ve kalçadaki selülit nasıl geçer diye düşünüyor musunuz? Kendinizi iyi hissedin çünkü size kesinlikle etkili selülit tedavisi önerileri sunuyoruz! Beslenme düzeninden şifalı yağlara kadar selülite çözüm yöntemlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

Bacak ve kalçadaki selülit için yollar
Bacak ve kalçadaki selülit için çözüm var

Başlarken, lütfen kendinize inanın. Bacak ve kalçadaki selülit görüntüsünden kurtulabilirsiniz. İnançlı ve kararlı olursanız, önünüzde kimse duramaz! Haydi o zaman, doğru bilgilerle selülitten kurtuluş savaşını başlatalım.

Yoğurt kürü yaparak selülitlerden kurtulun

Evde selülit tedavisi için yapabilirsiniz
Selülitlerden kurtulmak için yoğurt kürü kullanabilirsiniz

Zerdeçal, zencefil ve tarçın ile yapılan yoğurt kürü sayesinde hem kilo verebilir hem selülitlerin geçmesine yardımcı olur. Çünkü, bu baharat hem ödem temizliği yapar hem iştahı dengeler. Tarifi ise son derece kolay: 4 yemek kaşığı yoğurda hepsinden birer çay kaşığı ve toz halinde zerdeçal, zencefil ve tarçın ekleyip karıştırın. Akşam yemeğinden iki saat sonra yiyebilirsiniz.

Yürüyüşle bacak ve kalçadaki selüliti giderin

Hayalinizdeki görünüm için uğraşın
Emek verirseniz bacak ve kalçadaki selülit gider

Her gün bir saat yürüyüşle hem kilo verebilir hem daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Evet, düşündüğünüzden çok daha etkili olan yürüyüşü, acilen hayatınıza almalı ve tempolu olarak yürümelisiniz. Mutlaka dışarı çıkmanız da gerekmiyor, evinizde hareketli şarkılar eşliğinde sporunuzu yapabilirsiniz.

Doğanın gücünden yararlanıp masaj yapın

Aromaterapi yağlarıyla masaj yapın
Biberiye, portakal gibi şifalı yağlar kullanın

Şifalı yağlarla masaj yapıyor musunuz? Cildinizi onarmak, kan dolaşımını artırmak ve selülit tedavisi için hemen başlayın! Biberiye, limon, portakal, çay ağacı veya kakao yağı kullanabilirsiniz. Bunların hepsini almanız gerekiyor. İki tane seçip eşit oranda karıştırın ve her gece yatmadan önce masaj yaparak sürün ki bacak ve kalçadaki selülitin gitmesine yardımcı olacaktır.

Bacaklarınızı atkılı fırçayla taramak yararlıdır

Bölgedeki akışı hızlandırabilirsiniz
Kuru fırçalama yaparak selülit geçer

Son dönemlerde kadınlar bacaklarını inceltmek, selülitten kurtulmak için atkılı fırça ile tarama yapıyor. Çünkü, hem ciltteki ölü derileri temizliyor hem kan akışını canlandırıyor ve bu sayede selülitin hızlı geçmesine yardımcı oluyor. İnternetten veya güzellik marketlerinden alabilirsiniz. Sabah veya akşam bu işlemi yapabilirsiniz.

Profesyonel destek alarak selüliti giderin

G5 Masaj aleti desteği alın
Hızlı selülit tedavisi için destek alabilirsiniz

Bazen hızlı çözüm bulmak isteriz ki bu en doğal hakkımızdır. Güvendiğiniz bir merkezde selülit giderici masaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sıfırdan bir başlangıç yapmak için iyi bir fırsat olur. Tabii, bu sürede günde 3 litre suyunuzu içmeye özen gösterin.

Bacak ve kalçadaki selüliti geçirmek için:

Bacak ve kalçadaki masaj yararlıdır
Kararlı olup selülitlerle savaşabilirsiniz
  1. Her duşta ipek kese ile bölgeyi ovalayın.
  2. Ananas, maydanoz, salatalık gibi besinler tercih edin.
  3. Doğum kontrol hapına bir süre ara verin.
  4. Suyunuza limon, portakal, nane ekleyip detoks suyu yapın.
  5. Başaracağınıza inanın ve selülit giderici uygulamalara devam edin.
  6. Tüm vücut dahil cilt yapısını onarmak için kolajen takvsiyesi alın.
  7. İmkanınız varsa bir spor salonuna yazılın ve bacak egzersizi yapın.
  8. Sadece yürüyüş ile sınırlı kalmayın; bisiklet sürebilir veya yüzebilirsiniz.

Selülit yapan yiyecek ve içeceklerden uzaklaşın

Bacak ve kalçadaki selülit gideren yiyecekler
Beslenme alışkanlarını selülit gidermek için değiştirin

Yağlı, şekerli, hamurlu ve tuzlu yiyecekler selülite sebep olur. Aynı şekilde alkol ve gazlı içecekler de sağlığınızın, güzelliğinizin düşmanıdır. Öyleyse, ilk hedefimiz selülitten kurtulmak için zararlı gıdalardan uzaklaştırmaktır. Bunun yerine selülit gideren yiyecekleri tercih edebilirsiniz.