yazlik-guzel-kadin

Bize armağan edilen gençlik ve güzelliğimizi korumak en doğal hakkımızdır! Konusunda uzman plastik cerrahların sihirli dokunuşlarıyla, mimiklerimizi kaybetmeden daha güzel görünüp daha iyi hissedebilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ kadın portalı olarak, en yeni estetik trendleri hakkında kapsamlı bilgiler almak için Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahı Uzamanı Aysun Bölükbaşı Mamak görüştük. Yeni mevsime yenilenmiş ‘merhaba’ demek istiyorsanız, özel haberimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Bu yıl 13’üncü kez düzenlenen Estetik&Anti-Aging İlaçları Dünya Kongresi (AMWC)’ne katılan Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahı Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak, estetik alanındaki en yeni trendleri Türkiye’ye taşıdı. Mamak’a göre Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congress (AMWC)’in bu yılki sloganı, “Let Your Patients Faces Say It All-Bırakın Hastaların Yüzü Her Şeyi Söylesin” oldu. Özellikle son zamanlarda yaşlanma anatomisinin çok daha net bir şekilde anlaşılır hale gelmesi, 3 boyutlu gençleşmenin önemini gösteriyor.

Önceleri yaşlanma dendiğinde akla cildin sarkması ve kırışması gelirdi. Ancak detaylı araştırmalar, özellikle kadavra çalışmaları, her yaşta ciltte, yağ dokusunda ve kemik dokusundaki değişikliklerin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu nedenle gençleştirme işlemlerinde özellikle anatomik yapıyı desteklemek ve tüm dokulardaki yaşlanma göz önüne alınarak, bilim insanları tarafından farklı uygulamalar ve teknikler geliştirildi.

mutlu-olmak

Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak’a göre üç boyutlu gençlik elde etmek için tüm dokuların desteklenmesi gerekiyor. Sadece kırışıklıkları düzeltmek, alın ve göz çevresini son derece iyi gösterirken, ağız çevresindeki çökme veya gözaltlarındaki çukurluğun giderilmesini sağlamıyor; tam tersi tezatlık oluşturarak daha da görünür hale gelmesine neden oluyor. Bu nedenle botoks, hyalüronik asit dolguları, prp, fibroblast veya somon DNA aşısı gibi birçok kişi tarafından bilinen uygulamaların nerdeyse hepsini kişiye özel olarak ve özel katmanlara, farklı oranlarda uygulamak gerekiyor. Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzamanı Aysun Bölükbaşı Mamak, artık tüm dünya ve bu alandaki en iyi isimlerin aynı noktada birleştiğini söylüyor.

Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak, botoksun başarısının çevrenizin size, “’botoks mu yaptırdın?’ ya da ‘dolgu mu yaptırdın?’” yerine “bu aralar çok iyi görünüyorsun” demesiyle anlaşıldığının altını çiziyor.

Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak
Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak

Kişiye özel estetik kodları şöyle belirleniyor. Örneğin, gözü miyop olanlar göz çevresinden daha fazla yaşlanırken, dişlek olanlar ağız çevresinden, bilgisayar başından sürekli çalışanlar boyun çevresinden, dışarda çalışanlar ise cilt yüzeyinden daha çabuk yaşlanıyorlar. İki milimetre kemik erimesi yüzümüzden 230 cc, yani ortalama 1 bardak su kadar doku kaybına neden oluyor. Bu nedenle menopoz ve kemik erimesi var ise kişinin estetik kodları, kemik tabanına ve kemik kaybına göre hazırlanıyor. Kişiye özel estetik kodlarını belirlemek; yüz anatomisine hakim olmayı ve estetik medikal uygulamalarda deneyimli olmayı gerektiriyor. Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Aysun Bölükbaşı Mamak, herkesi estetik kodlarını birlikte belirlemeye davet ediyor.

Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahı Uzamanı Aysun Bölükbaşı Mamak ile iletişim için sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz.

twitter: aysunmamak

instagram: aysunbolukbasimamak

facebook: Op.Dr.Aysun Bölükbaşı Mamak