Nedenleri, çözülüp çözülemeyeceği, ilişkinin içinde farkında olmadığımız sinyallerin geldiği zaman bakılması gereken çarelerdir. Ayrılma kararı, karşı tarafın o ilişkiden bıkmadan veya kopmadan önce üstünde uğraştığı bir dönemin sonucudur.


İnsanların bakış açıları ve istekleri farklıdır. Sana göre bu ilişkide ufak tefek sorunlar haricinde k; bu her ilişkide olur, bir problem yokmuş. Ancak gördüğün gibi, karşı taraf için olay öyle değil. Ayrılmak isteyen taraf gerçekte duygu ve düşüncelerini söylemekten çekinebilir çünkü ayrılık zaten kötü bir olaydır, gerçeklerle karşısındakini kırmak istemez daha fazla.


Her zaman söylediğim gibi; kimse kimseye ömür boyu sevme sözü veremez. O zaman öyle hissediyordur, şimdi geçmiştir. O zamanki fikirleri ile sen ona uygunsundur ama şimdi düşünceleri, hayat bakışı farklıdır ve gelecek planında sen resmin bir parçası değilsindir. Bunlar çok insani durumlar.


Senin yapman gereken, bu ilişkiyi unutmak için zamana ihtiyacın olduğunu kabul etmen ve bunun dünyanın sonu olmadığını bilmen. Bazen sadece ayrılırsın. Bunun senin kadınlık gururunu, kimliğini veya hayatını zedelemesi gerekmez. İlişkiler başlar ve biter çünkü hayat başlayan ve biten bir zamandır.


Kendine yeni bir yaşam planı çiz. Yeni bir hayat seç ve lütfen içine mutlu hayaller koy. Hepsi geçecek ve sen yine birini seveceksin. Belki bu sefer doğru hayat arkadaşını bulursun ve ayrıldığın sevgiline, o güne kadar sana yanında kalıp yoldaşlık etiği için teşekkür edersin.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


Okur mektubu


Merhabalar,


Sizden ayrılığıma dair bir kaç yorum yapmanızı rica ediyorum. Aradığım cevabı bir türlü bulamıyorum ve hiçbir şeyin bana yardımı dokunmadığını fark ettim. …………………………………………………………..