Ayrılık acısı, tüm yazılarımda da belirttiğim gibi, ancak ve sadece zamanla geçiyor. Aşkın içinde ayrılık da var. İlk defa bunu yaşaman ile onuncu defa olması arasında inan fark yok. Her seferinde aynı acıyı yaşıyor insan. Kalp sevince, kaçıncı sefer olduğuna bakmıyor. Ancak bil ki, her yaşadığın hayat yolculuğunda seni biraz daha yukarı taşıyacak.Ruhunun büyümesi, olgunlaşman, ileriki yıllarda karşılaşacaklarınla daha kolay başa çıkman için bir öğretidir.

Aşk, şimdi buna inanmasan da, yine gelip seni bulacak. Yüreğin başka birisi için atacak. Sevgi denilen mucize yine üstüne yıldızlar yağdıracak. Şunu da unutma, bu ayrılık belki de senin çok daha fazla sevebileceğin birisiyle karşılaşman ve hayatını birleştirmen için gerekliydi. Bunu ancak yaşadıkça anlayacaksın. Evrende her hareketin bir sebebi vardır. Hiçbir şey nedensiz değildir.

Sana üzülme diyemem, zaten demem. Ayrılık acısını görmemiş bir yürek, hiç oyuncak görmemiş çocuk gibidir. Herkes bu duyguyu yaşamalı ve hayat tornasından geçmelidir. Zamanın ilaç olduğunu göreceksin. Vakti geldiğinde unutacak ve hayatına bakacaksın. Dilerim senden güzel haberler alacağım, mutlu ve aşık olduğunu anlatan mektuplar da gelir. Sevgilerimle….

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

 

 

Selam candan abla;
Ben 22 yaşındayım ve ilk ilişkim 8 aylık bir süreçten sonra 4 gün önce bittiii:(yazınızı okuuudum kırmızı çizgi kısmına dahil olanlardanım biliyorum geçici bir süreç ama inanın çok zorlanıyorum.Onu aramak ona mesaj çekmek geliyor içimden ve yapıyorum da hiç bu kadar zayıf olduğumu bilmiyordum bazen yanıtlıyor bazen cevap vermiyor bundan bir hafta önce arkadaş mı sevgili mi olduğumuzu anlamadığımız bir süreçten geçtik çok ağladım çok üzüldüm gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum 2 gün önce karşılaştım bu siteyle inanın ağlayarak bilgisayar ekranına bakıyordum benim gibi insanlar var mıdır şuan diyordum diğer arkadaşların yazısını okuduktan sonra EVET dedim kendime sanki hepimiz aynı acıyı çekiyoruz ama benim içimde çok ufakta olsa bir umut var onunla ilgili ve bunu yok edemiyorum ben arkadaş olalım dedim o da araya bir mesafe koydu bunu hazmedemiyorum işte düne kadar en yakın olduğum insan bugün yabancı gibi davranıyor bunu ona da söyledim bazı şeyleri atlatmak için bunu yaptığını söylüyor:(lütfen candan abla lütfen bir şeyler söyleyin ilk olduğu için mi ben böyle hissediyorum bu kadar zayıf davranıyorum:(

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın