Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ancak genç olduğunu tahmin ediyorum. Emin ol, zaman ilerledikçe bir ilişkinin sona doğru geldiğini anlayacak kadar tecrübe sahibi olacaksın. Sevgi gerçekten sahip çıkmak ve emek vermekle büyüyor. İki taraftan birisi bunu yapmamaya başladıysa ve ortada bir sorun olduğunu kabullenmiyorsa, yol ayrım9ına geliniyor demektir.

Seni sevmekten vazgeçmiş birisiyle ilişkiye devam etmek ister misin? Onun neyini seviyordun? Sana olan ilgisini mi, seni sevmesini mi? Se4ni sahiplenmesini mi? Eğer sana davranış biçimi yüzünden onu sevdiysen ve o artık öyle davranmıyorsa, ortada sevecek bir durum kalmamış demektir. Ayrıca birini gerçekten, yürekten sevmek, yani aşk, o olmadan da kalbinde yaşatmaya devam etmek demektir. Sen onu sevdiğin için birlikte olmak zorunda değilsin. Ancak senin yaşlarında aşk henüz bu olgunluğa ulaşmamış olduğundan, duyguların kısa zamanda değişecektir.


Ben senin yerinde olsam, olayları akışına bırakır, ayrılık vakti geldiğinde gider ve seni gerçekten sevecek bir insanla karşılaşmak için dua ederdim. Korkunun ecele faydası olmuyor sevgili kardeşim. Ayrılık acısı yaşayacaksan, bunu değiştirmen mümkün değil. Ancak şunu da bil ki, aşkın acısı da aşkın kendi kadar güzeldir ve bir yürek acı çekmeden büyüyemez.

Sevgilerimle

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!

Merhaba Candan Abla,
Sevgilimle 1 seneye yakın çıkıyoruz. Eskiden bana çok sıcak davranıyordu ama artık eskisi gibi değil. Yanında olduğum zaman yakın davranıyor ama eve gittiğimde ben mesaj atmayana kadar cevap atmıyor. Sorduğumda da mesajlaşmaktan sıkıldım diyor. 5gün önce ayrıldık ben onsuz yapamadığım için yanına gittim. Konuştuk ve barıştık ama yine soğuk davranıyor. Onu çok sevdiğim için bırakamıyorum da, onu kaybetmekten çook korkuyorum ne olur bana yardım edin. Ne yapmam gerekiyor bu konuda?

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!