Yapımcılığını Mass Media Lütfi Kara’nın üstlendiği, yönetmenliğini Hakan Kurşun’un yaptığı “AYAZ’’  etkileyici senaryosu, başarılı oyuncuları ve Türk sinemasında türünün ilk örneği  olarak çok yakında sinemaseverler ile buluşacak.  Birçok ilkle vizyona girmeye hazırlanan “Ayaz” filminde romantik filmlerden tanıdığımız Cemal Hünal müthiş bir performansla karşımıza çıkmaya hazırlanırken ünlü şarkıcı ve dizi oyuncusu Gökhan Tepe’de ilk kez bir sinema filminde yer alıyor.  Çekimleri hala devam eden ve 2012 yılının ilk aylarında sinemaseverlerle buluşacak olan filmin oyuncu kadrosunda Issız Adam filmi ile büyük çıkış yakalayan Cemal Hünal, genç kızların sevgilisi pop müziğin gözde ve yakışıklı ismi Gökhan Tepe, Çiğdem Aysu, Tamer Levent, Arda Kural gibi sinema ve sanat dünyasında fark yaratan birçok ünlü isim aynı sahneyi paylaşıyor. Türkiye’nin eşsiz sahil şeridine ve manzarasına sahip Muğla’nın şirin ilçesi Marmaris, büyüleyici güzelliği ile filmin çekimlerine ev sahipliği yapıyor.  Gerilim-dram ve aksiyon üçlemesiyle karşımıza çıkan, türünün ilk örneği olarak geniş kitlelere sergilenecek filmin çekimlerinde yaşanan heyecan perdeye de yansıyacak.

 

Ayaz Film Konusu

 

Ege ve ülkenin genelinde uyuşturucu ve kaçakçılıkta tek olmak isteyen uyuşturucu baronu Şefik (Tamer Levent), Alex’le (İzzet Çivril) anlaşma yaparak Fransa ve Türkiye arasında güçlü bir ağ kurmak için ortak olur. Sevdiği kız Ayaz’ı 10 yıl önce kaybeden Deniz (Gökhan Tepe) sevgilisinin cesedini bulamayan ve sahilde adını kumlara yazıp onu bekleyen bir mecnun rolünde karşımıza çıkıyor. Film boyunca Dilara’yla karşılaşacak kimsenin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Komiser Şahin cinayetleri çözmeye çalışırken diğer yandan sevdiği kadın Şebnem’in ona olan aşkını sorgular. Şahin’in cinayetleri çözmeye çalışırken Dilara’ya olan yakınlığı Şebnem’i deliye çevirir. Diğer yandan Deniz’in Dilara ya ilgi duyması geçmişte yarım kalan aşkları yeniden hatırlatır gibidir.

 

20’li yaşlarında uyuşturucu baronu Şefik’in oğlu Arda tarafından uyuşturucuya bulaşan Ayaz, uyuşturucu partisinde teknede denize atılır ve ölür. Ancak ölümüyle ilgili şüpheler vardır. Uyuşturucu Baronu Şefik, Emir ve Şahin tarafından köşeye sıkıştırılmıştır. Fakat son darbeyi geçmişten gelen biri vuracaktır.  99 depreminde bütün ailesini kaybedip yetiştirme yurdundayken evlatlık verilen Arda Kural, Emre karakteriyle üvey babasına muhtaç olmamak için uyuşturucu satıcılığına başlar ve kendini olayların geçtiği Marmaris’te bulur. Kenan (Arif Kilisli) çocukluktan beri en yakın arkadaşıdır ve yıllar sonra Marmaris’te dostluklarına devam ederler. Arif (Emre Ertunç), Deniz’in yarenlik ettiği çöp toplayıcı, Şefik’in oğlu Arda (Ercü Turan), Eda (Damla Debre) Emre’nin üvey kız kardeşi olarak filmin önemli karakterleri arasında yer alıyor.

 

Ayaz Film Künyesi;

 

  • Yapım: 2012-Türkiye
  • Yapımcı: Mass Media Lütfi Kara
  • Yönetmen: Hakan Kurşun
  • Oyuncular: Cemal Hünal, Gökhan Tepe, Çiğdem Aysu,Arda Kural,Tamer Levent, Arif Kilisli, Emre Ertunç, Ercü Turan, Damla Debre,Tuğçe Doras,Seymen Aydın, Sertaç Ekici, Çetin Yeltekin, Nicholas Williams, Hemian Kovassi Hyancinthe
  • Tür: Gerilim / Dram / Aksiyon

 

 

content-logosu