Yüzüme, cildime, bedenime kullandığım ürünlerin seçiminde bulunmak için bana göre tek yol denemektir.Yeni bir ürün duyduğumda veya gördüğümde merak eder ve mutlaka denemek isterim. Boy boy yapılan afişlerden daha önemlisi arkadaşlarımın, güvendiğim insanların tavsiyeleridir. Dedim ki; madem ben başkalarının tavsiyelerini bu kadar önemsiyorum, belki benim gibi düşünenler de olabilir. Sizlerle denediğim ürünleri paylaşmaya karar verdim.
gece-kremii

Elime ilk geçen ise, Avon’un yeni ürünü oldu. Bu aralar üzümün faydaları çok gözüme çarpıyordu. Üstüne Avon üzüm etkisi olan ürünler piyasaya sürünce denemek istedim ve Avon cilt bakım kremlerini kullandım.

Cildim karmadır. Yani klasik olarak T bölgesinde yağlanması olan bir cilde sahibim. Sahneye çıktığım günler ağır makyaj yapmak ve yazılarımı gece yazmak gibi durumlar yüzünden, cildim yaşıtlarıma göre daha yıpranmış durumda. 

 

Üstelik uzun süren uğraşlarla bakım yapmaktan hiç hoşlanmayan bir tembelim! Bana pratik malzemeler lazım. Kısa sürede sonuç almayı da seviyorum. Eğer bir süre kullanır ve etkisini göremezsem, o üründen hevesim kaçıyor. 

kopuk-temizleyiciGünlük makyajda ise, şöyle bir pudra ve rimel benim için yeterli ancak cildimdeki parlamalar yüzünden öyle bir pudra sürüp çıkmak da hayal oluyor. Tam teşekküllü makyaj yapmadan düzgün sonuç alamıyorum velhasıl…

Ancak bir haftadır kullandığım bu Avon Solution ürünleri beni çok mutlu etti. T bölgesindeki yağlanmada azalmalar oldu. Gece ve gündüz kremleri işe yaradı. Yüzümdeki o kuru görüntü de yok oldu. Kullandığım ürünler ise şöyle:

 

AVON Solutions Balanced Matte Köpük Temizleyici..
Bununla cildimi temizledim ve ardından şunu sürdüm

tonik

 

AVON Balanced Matte Mat Görünüm Veren Tonik

 

Sonra sabah uyandığımda

AVON Balanced Matte Mat Görünüm Veren Gündüz Kremi

Ve her akşam yine cildi temizledikten sonra yatmadan önce

AVON Balanced Matte Cilt Dengeleyici Jel Gece Kremi uyguladım.

Henüz 1 hafta oldu ancak gözle görülür gelişmeler var. Elbette denemeden siz de cildinize nasıl etki ettiğini bilemezsiniz. Ben memnun kaldım ve üzümün bu kadar faydası olduğunu da yeni öğrendim dersem yalan olmaz…

Benim görüşlerim ve tecrübelerimn bunlardan ibaret. Gerisini profesyonellerin anlatımına bırakıyorum. Başka bir “Denedim Anlatıyorum” yazısında görüşürüz..

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net