At Kuyruğu Nasıl Yapılır?

Saçınıza düz fön çekin ancak uç kısımlarına fırçayı içe ya da dışa doğru çevirerek kıvrımlar katın.  Saçınızın ön kısmından bir tutam alın ve topladığınızda içe gelecek kısmını ince uçlu tarakla ters yöne tarayın. Bu tiftme işlemini kendi göz kararınıza göre yapın, dolaşmış gibi görünen bu kısmı geriye attıktan sonra fırça yardımıyla, hafifçe düzeltin. Eğer saçınızda kakül varsa onları ön tarafta ayırın ve en son aşamada fırçayla düzeltin.


Altta kalan saçlarınızı kabarttığınız kısma yukarıda toplanacak şekilde ekleyin. Yapmış olduğunuz at kuyruğunu lastik toka ile tutturduktan sonra üst kısmının dağılmaması için taraklı bir toka ile sağlamlaştırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken taraklı tokanın ve lastiğin görünmemesine özen gösterin ve en alttan küçük bir tutam saç ayırın.


Altta ayırdığınız saçı at kuyruğunuzu topladığınız yerdeki lastik tokayı tamamen kapatacak şekilde dolayın ve çok küçük bir toka yardımıyla sabitleyin.  Son olarak saç spreyi kullanarak saçınızın sertleşmesi ve bozulmamasını sağlayın.


At kuyruğu saç modellerini görmek için fotoğrafların üzerine tıklayın!


 1 Yorum

Yorum Yapın

vestel