Durduğun yerden görebildiğin kadar bilirsin. Arka sokağında yaşananlar yabancıdır. Bildiklerinle yargılarsın, öfkelenirsin, anlarsın. Sen, görebildiğin kadarsın!


Bazen yerden yere vurduğun, lanetlediğin, öfkelendiğin insanların izini sürersin ve körsen, farkına varmadan yürür gidersin.


Başkalarının dedikodusunu yaparsın. Acımasızca eleştirirsin. Sana göre doğru olanın, kesinliğine güvenirsin. Güvendikçe yanılırsın! Yaşamadan bilemezsin oysa, hatta bazen yaşasan da bilemezsin! Aynı gibi dursa da, farklıdır!


Konu aşk olunca, yanılgıdır eleştirmek. Bir yerlerde senin bilmediğin, ömrün boyunca belki hiç göremeyeceğin hayatlar var. Sen sadece gözünün önündekileri değerlendirebilirsin. Bazen onu bile beceremezsin!


Herkes hayatının roman olduğunu düşünür. Doğru! Her hayat hikayesi yazılabilir ama kaçı okunmaya değerdir? Sadece kendi acılarını büyük zannedersin, kendi yaşadıklarının muhteşemliğine takılı kalmıştır aklın. Sen, aynada bile kendini tam olarak göremezken, bir ömre ödül biçersin.


Her zalimin bir zulmü olmayabilir ama her zulmün arkasında, kendini zalim saymayan biri bulunur. Yaptıklarının sonucunu bilemezsin. Bazen söylediğin bir söz, bazen tek bir hareketinle, başka birinin hayatını etkilersin. Ancak aklında tutman gereken şudur: Ne ekersen, mutlaka onu biçersin!


Gördüğün kadar büyük, göremediğin kadar küçüksün. Kendi evinde ne kadar dev olsan da, sonsuz evrende tozdan bile bücürsün. Bildiğin cümleleri hayatına geçiremediysen, rafta duran okunmamış bir kitap kadar değersizsin.


Herkes kendi sokağından bakar aşka! Aşk, sınırların ötesinde bir yerde tutunur insana. Yaşamadıklarını, görmediklerini, duymadıklarını yok sayamazsın! En çok eleştiren, en az yaşayandır! Yerine koymadan anlayamazsın. Dünya, senin pencerenden görünemeyecek kadar büyük bir yerdir. Bir kere çık kapıdan dışarı cesaretin varsa, sen de diğerleri gibi kaybolur gidersin!


Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.