Sen düzenine devam etsen de, o başka bir yaşam planı içinde uzun bir zaman geçirdi. Elbette değişmiş olarak dönecektir ancak bu değişiklik iyi mi olur, kötü mü olur, bunu bilemeyiz?

Mutlaka geçirdiği bu zaman içinde bol bol oturup düşünmüş ve geleceği ile ilgili plan yapmıştır. Bu planlara sen dahil misin,bu sorunun cevabını ancak o döndüğünde alacağız. Döndükten sonra laır karşına konuşursun. Bu ilişkiden ne beklediğini, ne istediğini ve senin bu ilişkiye neler katabileceğini anlatırsın; onun istek ve beklentilerini sorarsın. Ortak bir yerde buluşursanız, ilişkinize devam edersiniz.

Ancak benim kafamı kurcalayan şey, sensin! Depresyona girip tedavi olacak kadar hayatında ne oluyor? Bu sıkıntıların sebebi olarak neden erkek arkadaşını gösteriyorsun? Çocuk askere gitmiş, sen Bodrum’a tatile gitmiş gibi davranıyorsun. Ayrıca tut ki; geldiğinde ilişkiniz yürümedi, ölüm mü var sonunda?

Senin hayatın erkek arkadaşından oluşmuyor. Sen bir bireysin, öncelikle kendi ayakların üzerinde duracaksın. Sevgilin istediği diye işten ayrılmak ne demek? Sadece erkek arkadaşın olan bir adam ayrıl dedi diye, iş bırakılır mı? Belli ki yaşın daha çok genç! Nedir bu her sevgiliniz olan adamın kulu kölesi olmak? Bunları senin mektubun aracılığıyla bütün genç kızlara söylüyorum. Kendinize gelmelisiniz. Önce kendi geleceğiniz, eğitiminiz, kariyeriniz, kimliğiniz; sonra aşk ve sevgi, sevgili…

Her kadın mutlaka çalışıp, kariyer yapmak zorunda değil elbette. Yaşam yolu olarak ev kadını olmayı, iyi bir anne olmayı da seçebilir insan. Peki, yetiştireceğin evlada nasıl iyi anne olabileceğini düşünüyor musun? Kendini ne kadar yetiştiriyorsun? İki gün sonra ayrılıp ayrılmayacağın belli olmayan, daha nikahına bile girmediğin bir genç adımın sözüyle, hemen işten ayrılmak, bütün ipleri ellerline vermek, sonra ayrılınca depresyona girmek, ilaç alıp kendini kahretmek! Bu mudur geleceğe dair yaşam planı? Bu mudur genç bir kızın yaşamdan beklentisi?

Söylediklerimi iyice düşünmeni istiyorum…..

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net


okur mektubu

Candan Hanım                                                               

sevgilimin askerden gelmesine 19 gün kaldı onu sabırla bekledim kıskançlıklarına dayandım hatta işten bile ayrıldım..sorunum şu ki ben onun değiştiğini düşünüyorum 6 senedir beraberiz yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi bu güne kadar ben onu o da beni çok seviyordu geçenlerde bir facebook hesabı olduğunu öğrendim daha doğrusu vardı ama kullanmıyordu fotoğraflarını falan eklemiş şafak kaç kaldıysa hep yazıyormuş. ………………………………………………………… ……………………………………………………