Aşkınızı anlatacak en güzel sözler burada! Yüksek Topuklar ekibi olarak en güzel 60 aşk sözünü sizler için seçtik. Ünlülerin aşk sözleri ve Aşk & İlişkiler yazarı Candan Ünal’ın romantik kaleminden aşk sözleri için okumaya devam edin.

Aşk bizi birbirimize bağlayan en güzel şeydir.

Anonim

Aşk tekil ruhların çift bedende birleşmesidir.

Aristotle

İnsan iki şeyi saklayamaz: Sarhoş olduğunu ve aşık olduğunu.

Antiphanes

Öğrenebileceğin en mükemmel şey; aşık olmak ve karşılığını bulmaktır.

Eden Ahbez

Bütün tutkular bize suç işletir ama, bizi en gülünç hatalara düşüren aşktır.

François de La Rochefoucauld

Birşey bitti diye üzülme, yaşandı diye sevin.

Gabriel García Márquez

İlk aşkımız biraz sersemlikle bir hayli meraktan ibarettir.

George Bernard Shaw

Dünya kuruldu kurulalı bilinir: Aşk, derinliğinin farkına, ancak ayrılık saati gelip çattığında varır.

Halil Cibran

asksozu-1305-2

Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar.

Isaac Newton

Rüyalarda ve aşkta imkansız olan bir şey yoktur.

Janos Arany

Aşkı tanıdığında, Tanrı’yı da tanırsın.

Anonim

Aşık olduğuma göre, şairliğin, falanın filanin çok ötesinde bir şeyim herhalde.

Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikmet Filminden

Aşk nerede olursa olsun, mesafe tanımaz.

Mata Amritanandamayi

Seveceksen ölçülü sev ki sevgin uzun sürsün; çok hızlı giden de çok yavaş giden gibi geç varır hedefe.

Shakespeare

Aşık olamayan adem yemişsiz ağaca benzer.

Yunus Emre

Yenilen taraf aşık olur.

Aziz Nesin

Erkekler kadınların ilk aşkı kadınlar erkeklerin son aşkı olmasını ister.

Oscar Wilde

asksozu-1305-3

Aşk hükmetmez; terbiye eder.

Goethe

Arılar bile en tatlı balın zehirli çiçeklerde olduğunu bilir.

John Keats

Dünyayı güzellik kurtaracak, bütün insalığı; sevmekle başlayacak herşey.

Dostoyevski

Güzelliğin on para etmez. Bu bendeki aşk olmazsa.

Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşk melankolinin bir türüdür.

Robert Burton

Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır.

Mevlana

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Mevlana

Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanlız sevilmenin hiçbir zevki yoktur

Aristo

asksozu-1305-4

Sevgi ruhun güzelliğidir.

Augustinus

Özgürlük aşk değildir, yalnız aşkın kapısıdır.

Franz Xaver Von Baader

Büyük insanlarda, liyakat sahibi olanların kendilerini budalaca aşka kaptırdıkları görülmez. Büyük ruhlar ve büyük işler aşkla uzlaşmaz

François Bacon

Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır

Bailey

Aşk yaşamında kadın, ancak hünerli bir çalgıcının elinde dile gelen bir lir gibidir. Kadınlar bizleri sevdikleri zaman her suçumuzu bağışlarlar

Balzac

Erkek az fakat sık sever, kadın ise çok ancak bir kez sever

Basta

Aşk hazzı, dostlukla duyu hazlarından yoğrulmuştur

Jeremy Bentham

Aşk cennetin dilinden bize kalan tek andır

Bulor

asksozu-1305-5

Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur

Antoine Bret

İstek, hareket/genişleme, yön veren tezlere bilgelik eklendiğinde aşk olur

Jacob Boehme

Aşk her şeyin başlangıcı, ortası ve sonudur

La Cordaire

 

Candan Ünal’dan aşk sözleri

 

Başka bir hayatın hayalini kurmuştum seninle, başka bir plan yapmıştım; olmadı! Hala içimde bir yerlerde sana olan sevgimi koruyorum ama şimdi ölüyorum desen bir bardak su vermem, öyle kırgınım sana; bil diye söylüyorum.

Unuturum gidersin, bu kadar büyük görme kendini! Ben sevdiğim sürece, sadece benim dünyamda devsin. Ne zaman unutursam seni; başkaları için yaşasan bile, benim için ölür gidersin…

Defalarca deneyip yanıldıktan sonra, vicdanım rahat ve artık kaybolmuş yılların hesabını da sormaktan vazgeçtiğim bu gün, vazgeçiyorum senden.

Güzel bir dünya kurabilirdik birlikte, içinde keyifli anlar olan bir hayatı birlikte geçirebilirdik ama ne çare! Sen mutluluk sandığın duyguları bile çöplükte arıyorsun.

asksozu-1305-6

Bir erkekte olması gereken ilk özellik olarak vicdanı sayardım üstelik sana bakarken bunu nasıl atlamışım hayret! Senin gibi bir vicdansızdan da öğrenilecek bir şey varmış meğer ama bil ki; aşk senin ellerine hiç yakışmıyor…

Kim kime ömürlük söz verebilir zaten, git sen! Kapatalım hesabımızı, ne varsa bitirelim alacaklarımızı, al bavulunu git sen. Ben seni yol arkadaşım sanmıştım, demek değilmişsin. Olsun!

Varlığın, yıllarca içimde birikip sertleşen bütün korkuları tek tek çözüyor. Siyah olan ne varsa yeryüzünde, seninle beyaza dönüyor.

Aşk; biraz şans, biraz akıl ve en çok yürek işi…

asksozu-1305-8

Sadece korkularınız yüzünden kendi hayatınızın üstünü çizmeyin. Binlerce farklı yaşam olasılığı, milyonlarca insan ve değişik hayatlar var. Mutlaka başka bir yolu vardır. Siz görmek istemezseniz de…

Beklentisiz sevmek ve olduğu gibi kabul etmek, gerçek sevginin en önemli basamağıdır.

Duygularınıza engel olamıyorsanız, onlardan uzaklaşın ve yol yakınken kendinizi bu tür bir ilişkinin içine girmekten kurtarın! Sevgili, dosttan daha sık bulunur…

Elinde çiçek olan herkes sizi ağlatır çünkü size en son ne zaman çiçek geldiği bir muammadır!

asksozu-1305-9

Birini özlemek zor iş, hele özlediğin aslında özlenmeye değmiyorsa, sırtına vurulan yük ne ağır! Kalbin hapsolmuş ihtiras duvarlarıyla çevriliyken ve biliyorken bütün gerçekleri en çıplak haliyle, birini özlemek ne zor iş özleyene…

O her özür dilediğinde, içten içe yeniden yapacağını bildiğim halde affediyorsam; ihanet benim kendime yaptığımdır, onunki değil…

Severken incitirim diye dokunmaya bile korkarken seni, şimdi görüyorum hangi cehennemlerde parçaladığını kendini.

Seviyordunuz ama bitti! Peki, ağlayın, içinizdeki üzüntüyü tüketin ve sonra ayağa kalkın! Kendinize yeni bir yaşam kurun çünkü bu hayat sizin! Kimseye nispet olsun diye değil, eski sevgilinizi kıskandırmak için de değil, sadece kendiniz için, yeniye hazırlanın!

asksozu-1305-10

Gün ışığıyla yıkadığın kalbimin, artık sahibi de sensin, nedeni de… Ne kadar sevebiliyorsan sev çünkü bedenimi de sana sundum ben tüm kalbimle.

Beyaz atlı prensinizi beklemek yerine, sahip olduğunuz sevgilinizin huylarını biraz çaba göstererek düzeltmeye uğraşmak, size sonunda istediğiniz o prensi verecektir.

İnsan bir inanır, iki inanır, üçten sonra o adamın suçu olmaz. O adamı değiştirmeye çalışan ve inatla ilişkiye devam edenin de haklı tarafı kalmaz!

Oysa şurada yanı başımda olmalıydın, ne vardı gidecek? Daha mı mutlusun, daha mı huzurlusun? Kimse seni benim kadar sevebiliyor mu oralarda? Benim kadarı boş ver, belki çok seveni bulursun ama benim gibi seven var mı seni başucunda?

asksozu-1305-13

Aşkın içeriği değişse de, varlığı değişmedi. Buna inanarak yürüyün.

Bir erkek içimdeki kadınları keşfedebilirse, beni teslim alabilir ve ben ona bir ömür âşık kalabilirim… Sanırım işin sihri burada…

Yüzün geliyor bazen aklıma, sonra yaşadıklarımız, kendime çarpıp duruyorum akşam saatlerinde. Özlüyorum, yüzünü, gülüşünü, sesini, hatta uyumanı! Ardından karakterin geliyor aklıma, yaptıkların, sözlerin, kalleşliğin, bütün güzel duygularım bir anda siliniyor.

Sevgiyle bakmadıklarınıza yastığınızda yer vermeyin. Sevilmeyi hak edenlere sırtınızı dönmeyin! İnsanları eksikleriyle sevebilmeyi öğrenin çünkü aşk sadece olgun yüreklerde yeşerip tohum verir.

asksozu-1305-14

Sevginin varlığını kutlayın, sevgilinizin varlığını değil!

Erkekler çabuk gaza gelirler. Onlara cesur, akıllı ve güçlü olduğunu söylediğinizde, bunun altında ne olacağını düşünmez. Çünkü eşi kendisine çiçek getirdiği için aldatmış olacağını düşünebilen beyne sahip tek varlık kadındır.

İsteriz ki, bir prens gelsin, üstümüze yığılmış tozu toprağı silkeleyip, ışıldayan kalbimizi ortaya çıkarsın. O zaman herkesten fazla ve büyük severiz. İşte o zaman aşk nasıl yaşanır, nasıl sevilir, kadın olmak nasıl olur gösteririz ama ne o prens gelir, ne de biz gelenin prens olduğunu anlayacak kadar güven duyup, el uzatabiliriz…

Sürekli kandırıldığın, aldatıldığın, kötü muamele gördüğün bir ilişkinin içinde sürüklenerek, sonra neden suçu karşındakine atıyorsun?

asksozu-1305-4

İlişkinizde kurban olmayın! Olayların, durumun farkına varın. Kendinize profesyonel yardım alın çünkü bu tarz ilişkilerden tek başınıza çıkmanız mümkün olmayacaktır.

En hoşunuza gitmeyen yanlarına rağmen ve o yönlerini de sevebildiğinizde, evliliğinizin uzun soluklu ve huzurlu olmasını sağlayabilirsiniz.

askfilmleri