vecihi-gulen-gozler

Okuldan çıkıp eve döndüğümde ödevlerimi hemen yapıp bitirmek istiyorum. Çünkü, TRT 1’de Adile Naşit ve Münir Özkul’un başrollerinde oynadığı ‘Neşeli Günler’, ‘Aile Şerefi’, ‘Hababam Sınıfı’ gibi şahane filmlerden biri var.

O filmlerdeki samimiyete, doğallığa, acıya, kahkahaya içtenlikle katıldım her izleyişimde. Örneğin, ‘Gülen Gözler’ filminde Şener Şen’in ustalıkla canlandırdığı Vecihi’nin ısrarla Yaşar Usta’nın kızını istediği ama vermediği, artık düğünde bile ‘seviyorum, veriyor musun? Istiyorum, veriyor musun?’ diye şarkı söylediği sahneyi her izleyişimde güldüm. ‘Aile Şerefi’ filminde Münir Özkul ve Adile Naşit’in, o zengin çocuğun babasından dayak yedikleri sahnede içim burkuldu, hüngür hüngür ağladım. Anlatmaya gerek yok ki aslında, 80’ler ve öncesinde doğan herkes bayılır bu filmlere, kendinden izler bulur. Müslüm Gürses’in şarkısındaki gibi ‘hangimiz sevmedik çılgınlar gibi?’ Hepimiz çok sevdik Arzu Film’in külliyatlarını!

Ve şimdi, müjdeli bir haber geldi, Ertem Eğilmez’in oğlu, Ferdi Eğilmez’in yönetimi sürdürdüğü Arzu Film’den: En sevilen filmlerini şimdi Youtube üzerinden yayınlıyor. Hem de restore edilmiş, çok daha net görüntülerle!

gulen-gozler

Unutulmaz yönetmen Ertem Eğilmez ve usta oyuncu ve yönetmen Kartal Tibet’in filmlerinin yapımevi Arzu Film, geçmişten gelen en tanıdık görüntüleri, Yeşilçam filmlerini bizlere restore edilmiş halleri ile yeniden sunuyor.

Arzu Film’in Youtube hesabını takip ederek hem çocukluğumuz hem gençliğimizi bulduğumuz o filmleri izleyebiliyoruz. Hatta ben şimdi, sevdiğim sahnelerden bir kupleyi aşağıda sizlerle paylaşıyorum, devamı Arzu Film Youtube kanalında!

O güzelim filmleri hemen izlemek için tıklayın!