Seni elde etmek için 1 yıl uğraştığını söylemişsin, böyle bir durum seni elde etmek için hırs yaptığı düşüncesini uyandırdı bende. Doğal olarak elde edince de, savaş kazanmış bir kahraman edası içinde hevesi kaçtı. Bazı insanların ruhsal dengelerinin bozuk olduğuna inanıyorum ve erkeklerin bir kadını sadece elde etmek için neler yapabildiğini bilsen, dehşete düşersin.

Ve elde ettikten sonra da, “sıradaki” duygusu içine giriyorlar. Elbette, hepsi için geçerli değil. Senin anlattıklarından yola çıkarak, bu adamın da söylediğim tipte biri olduğunu düşündüm.

Senin de çok iyi anladığın gibi ortada bir ilişki yok. Bu arkadaş şunu istiyor. Canımız istediğinde görüşelim, öpüşelim, koklaşalım, sonra herkes hayatına dönsün. Başkaları ile de birlikte olalım. Birbirimize bağlanmayalım. Bu onun görüşü, sen bu tutum içine girebilecek birisi değilsen, bu adamla görüşmeye son vermelisin. Bu arkadaş henüz bir ilişkinin sorumluluğunu kaldırabilecek gibi görünmüyor. İstediği de bu değil. Bu yüzden yaşınızı merak ettim. Genç yaştaki erkelerin bir ilişkiye bütün benlikleri ile sahip çıkmaları zordur. Ancak senin anlattığın olayda ortada zaten çok da tartışılacak bir durum yok. Ya bu adamın istediği gibi bir dialoğa gireceksin. Yani, canı isterse görüşeceksin ki bu benim tavsiye edeceğim bir şey olamaz, ama senin özgür iradendir, sen kabul ediyorsan, bana laf düşmezz; ya da bu adamdan vazgeçeceksin.

Kendine bağlamak ve kazanmak için ne yapabileceğini sormuşsun, ancak adamın anlattığı ve istediği ilişki tarzından yola çıkarak söyleyebilirim ki, hiçbir şey yapamazsın. Yani, bu düşünce ve istek içindeki birine, “gel benimle tek eşli bir ilişki yaşa” demek son derece saçma ve olmaz. Ben senin yerinde olsam, önüme bakarım. Bunun bir ilişki olmadığını ve sana da bu adamdan hayır gelmeyeceğini kabullenirim. Peki, neden bu kadar zaman peşimden koştu dersen, bunun maalesef mantıklı bir cevabı yok. Erkeklerin iç güdüsel tavrı diyebilirim. Hırs, başarmak, elde etmek diyebilirm, ama senin soruna iç rahatlatıcı bir cevap olmayacaktır bu da.

Daha güzel haberlerini almak dileğiyle…

Not: Bu arada bana sitem etmişsin, mektubuma cevap vermedinin diye ancak günde ortalama 25 mektup alıyorum, takdir edersin ki, bütün hepsini aynı gün cevaplamaya ne zamanın, ne de ruhum müsade etmez. Anlayışla karşılayacağını ümit ediyorum.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!

merhabalar,
yazılarınızı yakından takip ediyorum çok beğenerek okuyorum ne ilginçtir ki sorunlara karşı insanlara verilen tavsiyeler genelde kendinize gelince işe yaramıyo yani ben kendime baktığımda sizin o tavsiyelerinizi başkaları için evet öyle yapmalı dediğim halde kendime gelince yapamıyorum…
bi sevgilim vardı sevgili denilebilirse tabi beni sevgili olmaya ikna edebilmek için 1 yıl çaba sarfetti sonunda ona evet dedim keşke demeseydim çünkü evet dediğin andan itibaren o güzel büyü bozulmaya başladı yavaş yavaş.
aramalar görüşmeler ve mesajlar azaldı ve baktım arayan hep benim doğal olarak aramadım bende sonra tekrar üzerimde yoğunlaştı fakat yine uzun sürmedi tabi şimdi yine aramıyo beni bende onu bana biz birbirimizi henüz ilişki anlamında tanımadık bunun adı sevgili değil buna karar vermedik diyo hayatlarımıza bu süreç zarfında başkalarıda girebilir birbirimize karşı böyle bir mecburiyetimiz yok başkalarıylada tanışabilir doğru kişiyi bulmaktan emin olamız gerekir diyodu sürekli ve benim onunla fazla ilgilenmemi onu sahiplendiğimi düşünmesine yol açtığını da söyluyodu peki tamam dedim fakat ilginç olan madem henüz sevgili sürecinde değiliz neden ozaman her görüştüğümüzde ilerleyen saatlerde beni öpmeye ve vücüdüma dokunmaya kalkıyo anlamadım ha bunu sordum mu hayır çünkü sorsaydım tartışmaya ve belki birdaha görüşmemeye başlayacaktık onu hem kaybetmek istemiyorum hemde bana karşı ilgisizliğini kaldıramıyorum ne yapmalıyım sizce ona karşı nasıl davranmalı yada onu nasıl kendime bağlamalıyım lütfen yardım edin bana

Teşekkür Ederim…

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!