İnsanın yasak olana karşı düşkünlüğünü de göz önünde bulundurursak, nefsinizin kurbanı olmanız an meselesidir. Peki, böyle bir durum karşısında ne yapmalısınız?


Öncelikle dostluğunuzu göz önüne almalısınız. Bu dostluktan cinsel çekim yaşadığınız biri için vazgeçecek misiniz? Kendiniz arkadaşınızın yerinde olsanız, nasıl tepki verirdiniz?


Olabilecek olayları göz önüne getirin. Mesela arkadaşınız bu durumu öğrendi, sizce ne yapacak? O anı yaşayın ve onu kaybettiğinizde hayatınızda oluşacak boşluğu düşünün.


Ayrıca duygularınızı tam olarak test edin. Aşık mısınız, yoksa onu sadece cinsel olarak arzuluyor musunuz? Bu duygunun geçici olma olasılığı var mı? Şimdi karşınıza sizin içinizdeki boşluğu dolduracak biri çıksa, dönüp yine ona bakacak mısınız?


Diğer önemli konu ise; o kişinin size karşı ilgisi var mı? Hep birlikte olduğunuzda size karşı dostluktan öte davranışlar içine giriyor mu? Siz bu davranışları yanlış anlıyor olabilir misiniz? Sizin için hangisi daha değerli, dostluğunuz mu, yaşayacağınız bu heyecan mı?


Şimdi sevgilisinin yakın arkadaşına kur yapan bir adamla birlikte olursanız, ayrın aynı şeyi size yapmayacak mı? Bundan nasıl emin olabilirsiniz? Böyle birine güvenerek nasıl yola çıkacaksınız, üstelik bunun için bütün gemileri yakacaksınız?


Bu tarz bir durumun içine düştüğünüzde, en doğru yol kendinizi o denizden uzak tutmaya çalışmak olacaktır. En azından duygularınız değişip, sizin hayatınıza da başka biri girene kadar, arkadaşınızın yanında sevgilisi varken birlikte olmaktan kaçınmalısınız.


Bu tehlikeli ve riske girmeye değmeyecek bir yoldur. Bu yüzden bozulan dostlukların sonunda genellikle hatayı yapan taraf, o sevdiğini düşündüğü kişi tarafından ihanete uğrayarak terk edilir. İstisnalar yok mudur? Elbette vardır ancak hayatta sahip olduğunuz değerli şeyleri korumak, basit bir heyecanı yaşamaktan daha değerli değil midir?


Duygularınıza engel olamıyorsanız, onlardan uzaklaşın ve yol yakınken kendinizi bu tür bir ilişkinin içine girmekten kurtarın! Sevgili, dosttan daha sık bulunur…..


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.