Bazen insanların arasında kuvvetli çekimler oluşur. Bunun olduğu durumlar da çoğunlukla, yanındaki insanı kendine çok yakın hissettiğin ve seni anladığını düşündüğün zamanlardır.

Ayrıca, sizinki gibi, ortada bir ortak kişi varsa, onunla olan beraberlik sırasında da bir dostluk oluşmuş ve bu iki insan birbirini arkadaş olarak sevmiştir. İlişkinizin başladığı zaman dilimine bir dön ve düşün lütfen, eminim ikiniz de kendinizi yalnız ve mutsuz hissediyordunuz. Hayatlarınızda oluşan bu kötü süreçleri ve şahısları da tanıdığınızdan, birbirinizi anlamanız çok kolay olmuştu. Bunun üzerine de bir çekim eklendi. Gözünüz karardı ve birlikteliğiniz başladı. Ancak, üzerinden geçen vakit bazı yaraları sardı.

Ruhsal olarak erkek arkadaşın kendini daha iyi hissetmeye başladı ve aklı başına geldi. Türk toplumunun hiç hoş karşılamadığı bir durumun içinde olduğunu anladı. Bir dostun eski bile olsa kız arkadaşına yan gözle bakmıştı. Yani, sen eskiden ona yengeydin, şimdi ise kadını olmuştun. İlk zamanlarda dostunun bunu duymaması için gösterilen çaba ve gizli yaşanan bu aşkın getirdiği heyecan da vardı. Zamanla bu duygularda geçti. Adam “ben ne yaptım” diye düşünmeye başladı. Vicdanı, kalbi ve mantığı arasında bir çıkmaz yaşadığını düşünüyorum. İçinde olduğu ve artık farkına vardığı çıkmaz, onu bir karar vermeye itmiştir. Hem dostunu sırtından vurdu, hem geleneklere aykırı bir şey yaptı; sosyal çevresi tarafından da ayıplanacağını anladı, bu ilişkiyi bitirmeye karar verdi. Elbette, kalbe öyle kolay kolay söz geçmiyor. Sana geri dönüşleri bu yüzden. İkinizin arasında olan sorunlardan çok, çevreden, dostundan ve utancından dolayı bu ilişkiye son vermek istediğini düşünüyorum. Nereye kadar gideceğini düşünmüş, ölçmüş, biçmiş ve ilişkisini feda etmeye karar vermiş.Kendini onun yerine koyarak düşünmeye çalış. Bir erkek için altından kalkılması çok zor bir durum.

Baştan yapmasaydı demek de sorunu çözmüyor.Benim sana önerim, bir karşına alıp, bu söylediklerimden dolayı bitip, bitmediğini sorman. Eğer onaylarsa, onu da haklı görmeli ve yoluna devam etmelisin. Aşk, imkansız ve zor olduğu düşünüldükçe büyüyen bir duygu. Kavuşmak çoğu zaman aşkın hararetine iyi gelmiyor. Bir dost gibi oturup konuş, bu saydığım sebepler haricinde bir şey söylerse, belki bir çözüm oluşabilir, ancak şu şartlar altında, yürümesi zor gibi duruyor. Senden daha güzel haberler duymak dileğiyle…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk Editörü

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Buraya Tıklayın!

önce yazılanlara karşı verdiğiniz cevaplar , oldukça etkiledi beni bende bişiler yazmak istedim kendimle ilgili.maalesef benimde yürümeyen yürütemediğim bi ilişkim var. iki buçuk senedir birlikteyiz. ben yirmi altı o otuzdört yaşında. iyi bi işi var benim de var.önceleri arkadaştik iyi iki arkadaştık. daha sonra. aramızda birşeyler yaşandı. ben onun dostunun kız arkadaşıydım. ama engel olamadık ikimize de. kiz arkadaşının onu aldattığını ve evlendiğini biliyorum.başka bişi sölemedi hiç. ama birbirimizle konuşmanın vakit geçirmenin en güzel zamanlarında birden bire tüm irtibatı önce kopardı.bunu sorduğumda kimseye bağlanmak istemiyorum dedi bana. ama bir türlü de kopamadı gene benden.. bu üç sene içinde sürekli gene aradı. ama arkadaşız demekten de geri kalmadı. ne kopabildik birbirimizden ne ayrılabildik ne o ayrılabiliyor benden ne de ben ondan. çıkmazdayım… benimle ilgili sorun var mı diye sorduğumda yok diyor. ama aramıyor sormuyor. eskisi kadar eskiden çok arardı. sorardı saatlerce konuşurduk şimdi bunlar yok.kendimi de çekemiyorum.ileri gitmek için ne yapacağımıda bilmiyorum. hani sorarsanız. kim diye .. o derim o yanlızca o.birşeyler yazarsanız sevinirim sevgiyle….

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Buraya Tıklayın!