Onun ailesinin bulmak istediği kızlarla evlenmek istememesinin sebebi olarak neden kendini düşünüyorsun? Sadece evlenmek istemiyor olamaz mı?

Bu ilişkiye duygusal bir giriş yapmışsınız ancak aranızdaki gelişme sizi iki iyi arkadaş olmaya doğru sürüklemiş. O da seninle yakın bir dostluk bağı kurmuş ve bunu götürüyor. Anlattıklarına bakarsak, sana karşı herhangi bir cinsel eğilimde de bulunmuyor. Yani hayatından memnun ve iyi bir dostu olduğunu düşünüyor.

Ancak burada farklı düşünen sensin! Sen bu ilişkinin dostluk boyutunda kalmasından rahatsızsın. Sen ondan farklı şekilde davranmasını bekliyorsun, davranmadığı zaman da kafan karışıyor. Bir kız ve erkek dost olamaz mı? Sen ona karşı bazı hisler besliyorsan elbette olamaz!

Onun davrandığı gibi neden davranmıyorsun? Sen de iyi bir dostun olduğunu düşünebilirsen, sanırım sorun çözülecektir. Dostlar birbirlerinin isteklerini yerine getirirler. Senin istediğin şeyleri yapıyor olması bundan. Sen de onu dost olarak gördüğünde, onun istediklerini yapmaya çalışacaksın.

Dediğim gibi ben karşı tarafta bir sorun göremedim. O kafasında ilişkinizin adını koymuş; dost!  Bence bir türlü bu dostluğa kafasında onay veremeyen sensin! Biraz düşün ve gerekiyorsa onunla dürüstçe konuş. Hala hislerin varsa açıkla ve ilişkinizin duygusal bir boyuta geçip geçemeyeceğini öğren. Bu şekilde aklında kalması daha zor…

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

okur mektubu

Selam Candan Abla,

Adımı yazmazsanız çok sevinirim, bir derdim var. Ben daha önce evlenip ayrıldım ve  3 sene önce biriyle tanıştım, çıkmaya başladık. Daha sonra arkadaş kalmaya ve sonrada kanka kalmaya başladık ama yapamadık her izin günlerimizde görüştük, sevgili gibi takıldık. Herkes bizi sevgili sandı ama o arkadaşlarına kankam diye tanıttı ve hala ne olursa olsun görüşüyoruz. Önceleri beni saatlerce bekletirdi ama son 1.5 yıldır hep zamanında gelir. Beni evimin aşağısından alır, evimin aşağısına bırakır ama hala ne olduğumuzu anlamış değilim. Ne vazgeçiyor, ne vazgeçmiyor ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. En yakın arkadaşı bile ne oldugumuz konusunda artık şaşırdı kaldı. Arkadaşlarıyla buluşacağı zaman ya da bir yere eğlenmeye gittiklerinde  beni de götürüyor. Şu an kimseye kankam demiyor, arkadaşım diyor ama neyiz anlamadım. En yakın arkadaşı ailene açıkla artık birisi olduğunu hayatında dediğinde,  sen de başlama diyormuş. Bana karşı çok iyi, bir dediğimi iki etmiyor ama ne yapmak istiyor anlamıyorum. Ailesi onu evlendirmek için kız bakıyor, istemiyor. Bunları bana da söylüyor, hiçbir şeyi saklamıyor ama neyiz anlamadım. Ne olur bana bu konuda yardımcı olur musun?