argan-yagi-faydalari

Argan yağı faydaları nelerdir? Argan yağı nasıl kullanılır?

Argan yağı, mucizevi faydalarıyla tüm kadınların beğenerek kullandığı güzellik iksiridir. Uzmanların, ‘sıvı altın’ olarak tabir ettiği bu bitkisel yağ, hızlı saç uzatmadan cilt gençleştirmeye, tırnak güçlendirmekten cildi nemlendirmeye kadar muhteşem faydalar sağlıyor. Güzellk ve bakımına önem veren “Yüksek Topuklar” kadınları için argan yağının faydaları ve kullanımını paylaşıyoruz.

  • Argan yağı hızlı saç uzatır

Argan yağı içeriğinde E vitamini, F vitamini, linoleik ve linolenik asit, Omega 3 ve Omega 6 vardır. Saç sağlığı için gerekli olan bu bileşenler, hızlı ve güçlü uzamayı sağlar. Saç bakımı için argan yağı kullanımı oldukça basittir: her banyodan sonra nemi alınmış saçlarınıza bir damla argan yağını masaj yaparak sürün, günden güne güzelleşmeyi görün. Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en kolayı argan yağı kullanmaktır.

  • Argan yağı tırnakları güçlendirir

Çok çabuk kırılan tırnaklarınız varsa, çözüm argan yağında! Çünkü, içeriğindeki E vitamini ve hücre yenileyici özler sayesinde tırnaklarınızı güçlendirir. Haftada iki gün nemlendirici sabunla iyice temizleyip kuruladığınız tırnaklarınıza bir iki damla argan yağı sürüp hiçbir yere dokunmadan on beş dakika bekletin. Günde güne tırnaklarınız güçlenecek ve güzelleşecektir. Tırnaklarınızda mükemmel görünüm için oje nasıl sürülür hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa, Yüksek Topuklar’da bulabilirsiniz.

  • Argan yağı saçları güçlendirip onarır

Argan yağı serbest radikallerin ve çevresel hasarın yarattığı etkiye karşı saçı koruyan güçlü bir antioksidandır. Yüksek oranda E vitamini içerir. Saç kurutma makinesi, kıvırma ve sıkma, ütü, düzleştirici, perma, saç renkleri ve spreyler saçlar için çok zararlı olabilirler ve saç yapısına zarar verebilir. Argan yağı bu zararı görmesini önler ve sağlıklı, güçlü bakımı, agresif etkenlere karşı saçları korur.

taylor-swift-saclari

  • Argan yağı cilt çatlaklarını önler

Hamilelik veya kilo alıp vermeye bağlı oluşan cilt çatlakları için argan yağı, etkili bir güzellik iksiridir. Özellikle hamile olduğunuzu öğrendiğiniz günden itibaren sık sık argan yağı kullanırsanız, cildiniz esneklik kazanır ve çaltak oluşmasını önleyebilirsiniz. Antioksidan gücü olan, nemlendirici, yatıştırıcı ve cilt elastikiyetini koruyan özellikleriyle cilt hücrelerini yeniliyor ve hasarlı dokuları tamir ediyor.

  • Argan yağı cildi gençleştirir

Argan yağı cilt dokularını gençleştirmek, yaşlanma belirtilerini ertelemek için en iyi bitkiler yağlardan biridir. Bu yağ asitleri cilt dokusundaki zayıflıkları güçlendirir, kırışıklıkları yumuşatır, cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder ve koyu halkaları en aza indirir. E vitamini, F vitamini, linoleik ve linolenik asit, Omega 3 ve Omega 6 bakımından zengindir.

  • Argan yağı göz çevresi bakımı yapar

Argan yağı cilt dokularının gençleştirmek ve önlemek ve yaşlanma belirtileri ortaya erteleme için en iyi doğal yağlar biridir. Bu yağ asitleri ve, cilt dokusu, zayıflatır kırışıklıkları yumuşatır, cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik koyu halkaları en aza indirmek ve cilt sinirlilik azaltmak vitaminler (E vitamini, F vitamini, linoleik ve linolenik asit, Omega 3 ve Omega 6) bakımından zengindir.

  • Argan yağı tüm cildi nemlendirir

Argan yağıyla geliştirilmiş cilt bakım ürünleri cildinizin pürüzsüzleşmesini ve kirden, tozdan arınarak yenilenmesini sağlar. Dairesel hareketlerle vücudunuza Argan yağıyla her gün masaj yapın, cilt tonunuz düzenlenir, çatlaklarınız hafifler ve göğüsleriniz esnekliğini kazanır. Ayrıca vücut kreminizi düzenli kullanırsanız, vücudunuzun nem oranı düzenlenir.

berguzar-korel-pantene

Argan yağı nereden alınır?

Argan yağı saf haliyle güzellik merkezlerinde, kuaförlerde, aktarlarda ve büyük güzellik marketlerinde satılmaktadır. Ayrıca, pek çok güzellik ve bakım içeriğinde argan yağı kullanılmaktadır. Genel yayın yönetmenimiz Arzu Karabulut, yaklaşık 3 yıldır Pantene Argan Yağlı Elixir kullanmakta ve çok memnun kalmaktadır. Argan yağı kullanan Arzu Hanım’ın yorumlarını okumak için buraya tıklayınız!