Fas’ın güneybatısında yetişen ve sıvı altın olarak bilinen argan yağı, içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde cilde yarar sağlıyor. Argan yağı, birçok cilt bakım ürününde bulunuyor. Biz de Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için argan yağının cilde faydaları ve kullanımıyla ilgili bilgiler sunuyoruz.

Çok değerli bir bitkiden elde edilen arganın yağı içeriğindeki A ve E vitaminleri, cildi besliyor ve bakım yapıyor. Argan yağı denildiğinde akla ilk olarak saç bakımı gelse de, birçok alanda tercih edebileceğiniz doğal bir yağ. İşte cilt bakımında argan yağı kullanmak için sebep…

Argan yağının cilde faydaları

  • Argan yağı; kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıkılaşmasını sağlar.
  • Sivilce tedavisinde etkilidir, sivilcelerin iyileşmesini sağlar.
  • Cildinizin kadifemsi bir dokuya sahip olmasına yardımcı olur.
  • Göz altı kırışıklıklarında etkilidir.
  • Hamilelik çatlaklarının önlemesinde etkilidir.
  • Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir.
  • Güneş, sigara, stres, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinizi canlandırır.

Argan yağı nasıl kullanılır?

Argan yağının etkisini artırmak için, sürmeden önce yüzünüzü temizlemeniz gerekir. Temizlemiş olduğunuz yüzünüze sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır. Argan yağı gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla argan yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüzünüze nazikçe, masaj yaparak argan yağını uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve cildinizin canlandığını göreceksiniz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Kantaron yağının şaşırtıcı faydaları

Bitkisel yağlarla cildinizi güzelleştirin!

Hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır?