Arda Erel imzalı sözler, Facebook ve Instagram’da sık sık karşımıza çıkıyor. Ünlü isimlerin takip ettiği, sosyal medyada fenomene dönüşen Arda Erel ile kahve keyfi tadında sohbetini sizlerle paylaşıyoruz.

Yazmaya çok küçük yaşlarda başlayan Arda Erel, bir insanın teşvikiyle sosyal medyada sözlerini paylaşmaya başlıyor. Cana yakın, pozitif ve hayata karşı sevgi dolu felsefesini yansıtan bu genç isim, pek çok insana umut, huzur ve enerji veriyor. Şuanda reklamcı okuyan ve 20 yaşında olan Ardal Erel, ‘kendini üzgün hisseden insanlardan mesajlar alıyorum; kendilerine çok iyi geldiğimi söylüyorlar ki bu da beni mutlu ediyor’ diyor.

Arda Erel kimdir? Kendinden bahseder misin?

Arda Erel; 20 yaşında, reklamcılık bölümünde okuyan, kendi halinde ve mutlu biri…

Yazmaya olan ilgin ne zaman ve nasıl başladı?

Yazmaya olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı. Hep günlük tutardım. Yazmayı çok seviyordum. Hala da seviyorum.

Arda Erel

Sosyal medya dünyasına giriş yapma fikri nasıl ve ne zaman ortaya çıktı?

Sosyal medyaya giriş yapma fikri, bir arkadaşım sayesinde çıktı. Twitter’a üye olmuştum. Herkes gibi kendi yazdığım sözleri adımı gizleyerek paylaşmaya başladım. Daha sonra hem sözlerimi çaldıkları hem de adımı duyurmak istediğim için kimliğimi gizlemeyi bıraktım.

Sosyal medyada herkes seni takip ediyor. Peki sen kimleri takip ediyorsun?

Bana bir şeyler katabilecek insanları takip etmeyi seviyorum.

Birçok insanın kendine ait blogu ve yazıları var. Ama hiçbiri seninki kadar fazla okunmuyor? Takipçiler, senin en çok hangi özelliğini seviyor olabilir?

Ben sosyal medyayı çok abartıdan uzak kullanıyorum. Yani neysem oyum. Ne düşünüyorsam onu yazıyorum. “Herkes” beğensin diye yazı yazmıyorum. Cana yakın,  pozitif ve kendim olabilmem, güçlü kalabilmem beni sevdiriyor. Çünkü çevrede o kadar çok kötü, art niyetli, kibirli insan var ki; insanlar beni takip ettikçe pozitif olduklarını, huzurlu hissettiklerini, kendilerini geliştirdiklerini söylüyor.

Ünlü isimler sayfalarında, bloglarında senin sözlerini paylaşıyorlar. Bu durum senin motivasyonunu nasıl etkiliyor?

Tabii ki mutlu ediyor. İşin garip tarafı, ben hiçbir zaman paylaşılmak için yazmıyordum. Ama insanlar beni çok benimsediler. Kendi arkadaşı yazmış gibi benim sözlerimi paylaşıyor ve bana destek oluyorlar. Bu benim için inanılmaz değerli bir şey. Çünkü genelde insanlar seni alkışlamaz, sen kendini alkışlamak zorunda kalırsın.

Sözlerinin her yerde paylaşılması ve bir sosyal medya fenomeni olmak hayatında neleri değiştirdi?

Çok şey değiştirmedi. Ben hala aynı Arda’yım. Sadece bir ortama girdiğimde arka masa benim hakkımda konuşuyor, bazen insanlar fotoğraf çektirmek ve sohbet etmek konuşmak istiyor.

arda-erel-2

Sosyal medyada yazdıkların ile birçok kişiye umut ışığı oluyorsun. Bu sana kendini nasıl hissettiriyor?

Hiç abartmıyorum dünyanın en güzel şeyi. İntiharı düşünen, sevgilisi ile kavga eden, daha birçok problemi olan kişilerden çok fazla mail alıyorum. Hepsi de maillerinin sonunda benim onlara çok iyi geldiğimi, daha güçlü ve mutlu hissettiklerini yazıyor. Bunu duymak parayla satın alınamayacak bir şey. Benim için çok ama çok değerli.

Hayatımın dönüm noktası dediğin bir olay var mı?

Çok var.

Şarkı sözü yazıyor musun?

Evet şarkı sözü de yazıyorum.

Arda Erel’in bir günü nasıl geçer, neler yapar?

Arkadaşlarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Bir de ben, çok konuşan biriyim. O yüzden sabahtan akşama kadar konuşup, eğlenmek; yeni yerler keşfetmek, gezmek çok hoşuma gidiyor. Şu sıralar yaz bitiyor, genelde günlerimi eğlenerek geçiriyorum.

En çok sevdiğin filmler ve izlemekten keyif aldığın TV programları hangileri?

Gerilim filmlerini çok seviyorum. Onun dışında çok televizyon izlemem.

arda-erel-3

En çok ağladığın film?

 “Aynı Yıldızın Altında” filminde çok ağladım.

En sevdiğin aşk filmi?

One Day

En son okuduğun kitap?

Dolce Vita.

Hayatta en çok değer verdiğin insan?

Annem.

Aşk…

Hiç bırakmamak…

Aile…

En değerli şey…

Dostluk…

Doğru insanla güzel…

Hayal…

Gerçeğin yarısı…

Gerçek…

Hayat…

İlham…

Gördüklerim…

Motto…

Mutluluk…

Röportaj kaynağı: Mag dergi Eylül 2014