Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik ücretsiz hizmet veren Kepez, Aksu, Varsak ve Atatürk Spor Merkezlerinde kayıtlar başladı. Kontenjanla sınırlı başvurular için son tarih 5 Aralık.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın kadınların sosyal yaşamlarına katlı sağlamak ve spor yapmalarına imkan tanımak amacıyla Kepez, Aksu, Varsak ve Üçgen Mahallesi’nde hizmete açtığı spor merkezleri büyük takdir topluyor. 3’er aylık dönemler halinde gerçekleştirilen kurslara kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Spor merkezlerinden her dönem yaklaşık 1050 kadın ücretsiz faydalanıyor.

Spor merkezlerinde kadınlara deneyimli eğitmenler tarafından step-aerobik, pilates, yoga ve yogaletes kursları veriliyor. Ayrıca kadınlar diyetisyen hizmeti de alabiliyor. Büyükşehir Belediyesi spor hizmetini, diyetisyen hizmeti ile birleştirerek kadınlara daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Kepez Spor Merkezi, Varsak Spor Merkezi, Aksu Spor Merkezi ile Üçgen Mahallesi Atatürk Spor Merkezi’nde yeni dönem kayıtlar başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor ve diyetisyen hizmetinden faydalanmak isteyen kadınlar 5 Aralık’a kadar spor merkezlerine başvurabilecek. Başvurulan kontenjanla sınırlı olacak. Spor merkezlerinde kurslar 10 Aralık 2013 tarihinde başlayacak.