California Cevizi
California Cevizi

Annelerin okuması gereken kitaplar

Bilinçli ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek için anne babalara büyük sorumluluk düşüyor. Doğru kaynaklardan yardım alarak, çocuğunuzun ruhsal gelişimi için destek olabilirsiniz. Hayy Kitap’tan çıkan iki harika rehberle, ailenizin mutluluğu için harika bilgiler edinebilirsiniz.

Çocuklarda 20 psikolojik problem ve çözümü

Onlar, tam anlamıyla ‘zamane’ çocukları. Onlarınki anne babalarının çocukluklarına benzemiyor. Onların dünyası cep telefonlarının, bilgisayarların hâkim olduğu bir dünya. Onlar düşe kalka büyümüyorlar, tozu toprağı bilmiyorlar.

Uzman Klinik Psikolog Fazilet Seyitoğlu, uzun yıllara dayanan klinik deneyimlerini aktardığı bu kitabında, ‘zamane’ çocuklarının ve anne babaların problemlerini teşhis ediyor, anne babalara, davranışa yönelik çok temel yaklaşımlarla çözüm önerileri sunuyor.

Türk psikiyatristin divani

Bu kitapta okuyacaklarınız bütünüyle gerçek! Türkiye’nin gerçeği. Ve sarsıcı. Bu satırları okuyan birçok kişinin de maruz kalıp, utancından, korkusundan anlatamadığı gerçekler belki de. Travmalar, örselenmeler, çıldırmalar… Panik ataklar, aşağılanmalar, başkasının hayatını yaşamalar…

Psikiyatrist Zeynep Akıncı Pınar, divanından geçen en can yakıcı, çaresiz hikâyeleri çözüm öneriyle birlikte ele aldı ve benzer sorunları olanlara yol gösterebilmek için Türk Psikiyatristin Divanı’nda okuyucuları ile paylaştı.

Şaşıracaksınız, inanamayacaksınız, yer yer sinirleriniz bozulacak, bu kadar da olmaz diyeceksiniz… Benzer vakaları yaşadıysanız ders çıkarıp bilgilenecek, yaşamadıysanız Allah’a şükredeceksiniz!

2 Yorum

  1. psikiyatri uzmanı tarafından yazılmış naçizane öğretici bir kitaptır kendisi. (bkz: zeynep akıncı pınar) psikiyatrik hastalıkları dizilerden filmlerden öğrenip içten içe korkan biriyken, bu kitapla gerçeklerle yüzleşip şaşırdım. aklım başıma geldi. hastaların saldırgan değil de ne kadar mağdur olduklarını öğrenmek, benim bakış açımı değiştirdi. ülkemizden verdiği çarpıcı örnekler de kitabı akıcı kılıyor. kitap benim ilgimi çektiği için ben almıştım, ancak kitap geliri de türk kadınlar federasyonuna bağışlanmış bu gerçekten çok düşünceli bir hareket.
    ilgisi olanlara özellikle öneririm. psikolog olacakların bence mutlaka okuması gereken bir kitap çünkü vakalar üzerinden gidiliyor.

    1. Çok çok teşekkür ederiz harika bilgiler içeren ve ilham veren yorumunuz için.

Yorum Yapın

vestel