alti-mektubun-cevabii-2

Kıskançlık Çekilmez


Sevgili Burcu, aşk acısının geçmesi için maalesef zamandan başka bir ilaç yok. İlişkinizin bitip bitmediğini soruyorsun ama bunu bilmem mümkün değil. Karşı taraf ayrılık sebebi olarak aşırı kıskançlığı göstermiş. Bu yüzden bilemiyorum!


Sen neden bu kadar kıskançsın, öncelikle bunu keşfetmen gerekiyor. Eğer temelde böyle bir sorunun varsa, hangi ilişkiye başlarsan başla, yine bu noktaya gelirsin. Kıskançlık, karşımızdaki kişiyle aramızda çözemeyeceğimiz ve sadece bizi ilgilendiren bir boyuta gelmişse, ilişkinin yara alması ve parçalanması kaçınılmazdır. Bu sorununu halletmeden, bu ilişkiye yeniden başlasanız bile, bir süre sonra aynı yere gelirsiniz.


Ben kendimi onun yerine koyduğumda, aşırı kıskanç bir erkekle birlikte olur muydum diye düşünüyorum; ne kadar seversem seveyim olmazdım! Madem seni çok sevdiğinden bu kadar emindin, neden kıskançlık yapıyordun? Biraz kendi başına oturup düşün bakalım ve bundan sonraki ilişkilerin için en azından, bu hatanı düzletmeye çalış. Kendi başına halledemiyorsan, bir profesyonelden yardım al.. Sevgilerimle