Boşanma aşamasına bir an önce geçmelisin. Ancak hiç korkmana gerek yok. Bütün planlarını ve hazırlığını yap ve o evde çıkabilecek duruma geldiğin anda ayrılacağını söyle.


Taşındığın evin adresini, yeni telefonunu bir müddet kimseye verme. Cep numaranı değiştir ve herhangi bir şekilde rahatsızlık verirse, asla kendin bu işi çözmeye kalkma.


Biliyorum söylediklerim şu anda sana zor ve ters gibi geliyor ancak alkolik kocalar tarafından fiziksel ve ruhsal tacize uğramış milyonlarca kadından biri olmaman için dirayetli davranman gerekiyor. Güvenliği yüksek bir siteye taşın ve herhangi bir rahatsızlık durumunda direkt polisi ara, sakın muhatap olma.


Eğer yumuşar ve yüz vermeye kalkarsan, zararlı çıkan sen olursun. Bu aşamayı çok dik, sert ve kararlı geçirmelisin. Merak etme, eğer senin kararlı duruşunu görürse vazgeçecektir.


Pek çoğu son bir hamle yapıp canını yakmak ister, buna izin vermemelisin. O hamleyi başaramazsa, vicdanına yönelik, kendini acındıracak davranışlarda bulunarak olayı yumuşatmak isteyecektir. Bütün her şey senin duruşuna ve sergileyeceğin tavra bağlı! Merak etme, birkaç defa ulaşamazsa vazgeçecektir.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskilerOkur mektubuMerhaba Candan Hanım,


Yazılarınızı fırsatım oldukça beğenerek okuyorum. Sizden istediğim şey bana bir akıl verin 3 yıllık evliyim, 24 yaşındayım çok güzelim, çocuğum yok. Eşimi de seviyorum ama gelgelim bizim asıl problemimiz olan alkol sorunu aşamıyoruz. Eşimin ailesinin karşımızda durmasına rağmen çok büyük zorluklar çekerek evlendik. ………………………………………